25 квітня у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді України імені А.М. Макарова відбулася презентація книги «Физтех-59. Воплощенное призвание», присвяченої світлій пам’яті Станіслава Миколайовича Конюхова – Генерального конструктора «КБ «Південне» (1991-2011), Героя України, академіка Національної академії наук України, віце-президента Міжнародної академії астронавтики, випускника фізико-технічного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.
На презентацію зібрались випускники 1959 року фізико-технічного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара, працівники Конструкторського бюро «Південне» імені М.К. Янгеля, викладачі і студенти фізико-технічного факультету.
«Ідея створення книги виношувалась випускниками протягом довгих років, однак остаточно сформульована була С.М. Конюховим декілька років тому, під час однієї із зустрічей однокурсників», – сказала співавторка книги Надія Михайлівна Башенкова (Полякова), додаючи, що редакційна колегія намагалась зберегти ту ауру, яка огортала студентське життя фізтеху й нині залишається магнітом, що об’єднує випускників в єдиний організм. Можна додати, що він функціонує вже протягом 50 років, а матеріальне втілення знаходить у двох щорічних зустрічах випускників: у третю суботу травня – у Москві та у третю суботу вересня – в Дніпропетровську.
Цю думку підтвердила і дружина Станіслава Конюхова – Нінетта Ісидорівна: «На фізико-технічному факультеті існував особливий дух, і я дуже щаслива від того, що Станіслав привніс частинку себе у створення і підтримання цієї атмосфери протягом багатьох років».
Ідею випуску видання про «біографії» випускників-фізтеховців 1959 року від студентських років до сьогодення охоче підтримали співробітники та викладачі фізико-технічного факультету, а також ректор Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, професор Микола Вікторович Поляков, який зауважив: «Багато славних сторінок історії університету і фізично-технічного факультету пов’язані з ім’ям і діяльністю Станіслава Миколайовича Конюхова, який, працюючи Генеральним конструктором КБ «Південне», намагався досягти високого рівня теоретичної і практичної підготовки працівників через створення певного ланцюжка: студенти фізтеху, отримуючи необхідні теоретичні знання під час лекцій, мали змогу отримати практичний досвід під час практики на Південмаші, а для працівників Південмашу, які мали практичні знання, навпаки, за ініціативи С.Конюхова, організовувалися курси теоретичної підготовки. Зараз на фізтесі спільно з КБ також реалізується велика кількість програм – це і перемога у тендері, і навчання студентів із Бразилії, що свідчить про неабиякий розвиток факультету та університету».
Також багато приємних слів додали доктор технічних наук, професор Євгеній Олексійович Джур, який більше 20 років очолював ФТФ ДНУ, доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України Вадим Сергійович Гудрамович, член Академії технологічних наук України Станіслав Іванович Ус та багато інших випускників. Всі з них зауважили одне: «Ми жили у прекрасний час, коли з боку держави був неабиякий попит на студентів-фізиків, інженерів у всіх галузях знання, тому нам пощастило у житті досягти таких високих цілей і гордо носити звання одного з найкращих курсів фізтеху».
Наостанок Надія Михайлівна Башенкова подякувала університету за навчання та виховання прекрасних студентів та випускників 1959 року, серед яких дуже багато гідних людей: академіків, професорів, прекрасних вчених, конструкторів та інженерів, які проживають у різних країнах: в Україні, Росії, Австралії, Америці, Австрії, Німеччині, Франції, Швеції тощо, несучи у своїх серцях любов до улюбленої справи – ракетобудування, та до своєї альма-матер – фізико-технічного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.
Тарнавська Ірина
cтудентка факультету систем та засобів масової комунікації