Під такою назвою у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відкрилася десята загальноуніверситетська фотовиставка-конкурс.
Проект, започаткований Групою аналізу у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді навчально-методичного відділу й факультетом української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ ще у 2004 році, за час свого існування здобув велику підтримку серед університетської громади. Чимало фотоаматорів зі всього університету беруть активну участь у цьому конкурсі, тож кожного року з’являються все нові і нові імена.
Традиційно відкриттю нової фотовиставки передувала урочиста церемонія нагородження переможців минулорічного конкурсу. Кращі фотографи ДНУ отримали з рук проректора з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді Валентина Васильовича Іваненка почесні грамоти. Вітаючи переможців, професор В.Іваненко відзначив, що IX загальноуніверситетська фотовиставка «Земле рідна моя, яка ж ти красива!» була сповнена змістовними світлинами, які випромінювали щиру любов студентів до рідної землі, зафіксували різнобарвність та розмаїття рідного краю. «Ця фотовиставка вкотре засвідчила, що студенти Дніпропетровського національного університету надзвичайно талановиті. Вони ініціативні та креативні. Наші студенти, справді, вміють не тільки сумлінно осягати премудрості обраної професії, але й вміють розумно відпочивати і люблять цікаво організовувати своє дозвілля», – сказав Валентин Васильович. Зазначимо, що в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара функціонують численні гуртки та клуби за інтересами, діють близько 200 наукових гуртків, у яких беруть участь більше 1000 студентів. І захопленість студентів ДНУ фотомистецтвом також знаходиться у цьому творчому ряду.
Отже, кращими фотографами минулорічного фотоконкурсу було визнано: студентку механіко-математичного факультету Вероніку Басанець (І місце), студента факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Олега Коржова (ІІ місце), студенток факультету прикладної математики Маргариту Вітер і факультету психології Яну Гаркушу (ІІІ місце).
Організовуючи десяту, ювілейну, фотовиставку, в університеті, насамперед, покладалися на пропозиції самих учасників – студентів, викладачів і співробітників університету. Враховували також і тематичний спектр наданих світлин, відтак експозиції було вирішено надати таку духовну й об’єднуючу назву – «Творімо добро, щоб світ не змарнів…». «Акція з такою промовистою назвою сьогодні як ніколи актуальна. Адже тільки такі одвічні цінності, як добро, краса, любов і справедливість, рухають світ по шляху цивілізованого розвитку», – підкреслив Валентин Іванович Іваненко.
Як повідомила провідний методист Групи аналізу у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді навчально-методичного відділу Валентина Олександрівна Архіреєва, загалом на цьогорічному конкурсі було представлено понад 350 оригінальних робіт від 30 учасників. Усі світлини – наслідок студентського бачення розмаїття повсякденного життя, різних подій з життя університету і напрочуд мальовничих куточків України. Зокрема, з усіх робіт X фотовиставки були сформовані такі тематичні розділи: «Його іменем названо Університет» (про Олеся Гончара), «ДНУ – моє щастя і майбуття» і «Рідній Alma mater – 95!» (калейдоскоп заходів, присвячених 95-річчю університету), «ДНУ – моя фортеця», «Мої наставники і викладачі», «Мої найкращі студентські роки», «Навчання і відпочинок», «Моє хобі», «Очима мрійника – фото нотатки», «Серце промовить: «Земле моя!»» та інші. «Конкурсні світлини X фотовиставки переконливо засвідчують велику щирість та глибокий патріотизм наших студентів. Вони вирізняються своїм високим професіоналізмом і загалом засвідчують високий творчий потенціал нашого студентства», – відзначив В.Іваненко.
Ця експозиція діятиме в університеті до кінця поточного навчального року, а вже з осені розпочнеться прийом нових творчих робіт. Організатори проекту сподіваються, що наступний університетський фотоконкурс збере під свої знамена нових цікавих авторів, а відвідувачі виставки зможуть знову насолодитися вишуканим мистецтвом фотографування у виконанні колег. Традиційно визначення переможців відбуватиметься демократичним шляхом: відвідувачі виставки залишають у скриньці для голосування листівки з зазначеним ім’ям улюбленого автора та назви його роботи.
Традиційно в рамках відкриття чергової фотовиставки в університеті також відбувається презентація нових творчих надбань студентів і викладачів – учасників клубу творчої молоді «Паростки». На цей раз присутніх на заході авторською піснею «Живи, Україно!» порадувала незмінний режисер-постановник клубу Олена Бесараб, а з власними поетичними творами виступили старший лаборант кафедри англійської філології для гуманітарних спеціальностей Ганна Грицюк та студентка факультету біології, екології та медицини Карина Чеховська.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету