Радник-посланник Посольства Чеської республіки Павел Бучек зустрівся зі студентами Дніпропетровського університету ім. Олеся Гончара. Темою лекції для преставників різних курсів та спеціальностей була освіта за кордоном, зокрема у Чехії.
Павел Бучек розпочав свою промову з таких слів: «Спілкування зі студентами можна назвати нашою дуже доброю традицією. Ми підтримуємо та заохочуємо студентів навчатися за кордоном».
Таку можливість студентам надає програма Європейського Союзу «Еразмус+». Це програма академічного обміну студентами між університетами країн-членів Євросоюзу. За словами радника, за 27 років її існування можливістю отримати якісну освіту і чудово та пізнавально провести час в іншій країні скористалося вже 3 мільйони студентів.
Для студентів з України є можливість скористатися грантами Міжнародного фонду Вишеградської четвірки, до якої увійшли Чехія, Польща, Угорщина та Словаччина. Як пояснив Павел Бучек, цей фонд надає студентам стипендії в розмірі 1500 євро. Але окрім цього, студент отримує ще 2300 євро від фонду на свої особисті витрати на один семестр. Терміни навчання можуть складати від 3 місяців до 1 року.
«За програмою «Еразмус+» кожний студент, що має намір вчитися на магістра у вищому навчальному закладі Чехії, має підтвердити свій диплом бакалавра в Чехії. Щоб отримати вищу освіту в Чехії безкоштовно, студент повинен здати іспит на знання чеської мови. А ось шукати університет за кордоном та домовлятися студент має самостійно», - пояснив Павел Бучек на прохання студентів, що зацікавилися цією ідеєю навчання. Але щоб допомогти студентам у цьому Павел Бучек запропонував написати всім свої електронні адреси. Він пообіцяв надіслати анкети та умови вступу до чеського університету.
Під час зустрічі делегації Посольства Чеської республіки з керівництвом ДНУ йшлося про пошуки університетів-партнерів для виконання спільних наукових розвідок та академічних обмінів. Перший проректор ДНУ Олександр Кочубей наголосив, що наш класичний університет має дуже широкий перелік напрямків для співпраці, тому може виступити партнером як гуманітарним, так і технічним та природничим університетам. Сьогодні більше сотні університетів Європи, Америки й Азії є партнерами ДНУ. Павел Бучек зазначив, що чеські університети зацікавлені у співпраці з українськими, надаючи їм певні преференції та шукаючи донорів для фінансування наукових робіт. Гранти Вишеградського фонду університетам-партнерам для реалізації цих програм сягають 40 тис. євро, тож співпраця буде корисною для обох сторін.
Наприкінці кінці зустрічі Павел дав таку настанову студентам: «Ми готові співпрацювати зі всіма студентами, охочими до знань. Ваша справа як студентів – бути активними та проявляти ініціативу».
Це не перший візит представників Чехії до дніпропетровських студентів. Ще в липні Міністр закордонних справ Любомир Заоралек проводив зустріч у ДНУ ім. О.Гончара. Тоді мова йшла про підтримку з боку Чеської республіки бійців української армії, постраждалих в зоні АТО.
Презентація освітніх програм «Скажи «Yes!» освіті в ЄС»Тетяна Мартим’янова
студентка ФСЗМК ДНУ ім. О.Гончара