Студентські запал та енергія не мають меж. Свідченням цього стало нещодавно проведене відкрите засідання Кіноклубу ДНУ ім. О.Гончара. Організатору кіноклубу на факультеті систем і засобів масової інформації студенту Іллі Свідлеру вдалося улюблену справу перенести на загальноуніверситетський рівень.
Відкриття Кіноклубу ДНУ ім. О.Гончара відбулося 16 жовтня 2008 року, хоча кінотрадиція уже мала місце в історії університету. Починаючи з 80-х років на базі університету працювала кіностудія «Університетфільм». Створені руками студентів фільми займали почесні місця на республіканських фестивалях. Це фільми «Соприкосновение», «9 мая 1980 года», «Наука – передний край», «Память», «Производственная сфера в воспитании инженера», «Технология здоровья», «Трубодурь», «Контакт» та ін.
Кіноклуб ДНУ – це об’єднання творчої молоді, для якої думати та творити – життєва необхідність. Перегляд якісних фільмів, тренінги, майстер-класи від викладачів університету та людей, працюючих у професії, дискусії на тему кіно, зйомка студентських фільмів та участь у міжнародних та Всеукраїнських фестивалях – це все діяльність Кіноклубу ДНУ.
Голова Кіноклубу, Ілля Свідлер розповів про «першу ластівку», презентовану на засіданні – короткометражний фільм «My culture +Your culture = ?»: «Для мене фільм - це перше «слово» кіноклубу, якому рецензенти дали досить непогану оцінку. Його відправлено до Америки та Білорусії, щоб представити ДНУ ім. О.Гончара та творчу студентську громаду Дніпропетровська на Міжнародних кінофестивалях. Стрічку, у якій головну роль виконала студентка Настя Пінчук, змонтовано всього за тиждень, до неї написано оригінальну музику. Звичайно, не обійшлося і без труднощів, оскільки фільм створювався у трьох програмах: створення ефекту, програма монтажу і програма автоефекту. Завжди складним для творців є й питання: чому саме так, а не по-іншому? Фільм показує, що разом ми можемо творити, залишити щось після себе у спадок іншим. Родзинка стрічки – це участь у ній студентів ДНУ та інших ВНЗ Дніпропетровська, а також студентів з Росії та Гвіани».
На засідання був запрошений режисер Дніпропетровського молодіжного театру «Віримо!» В.Є.Петренко. Володимир Євгенович виявився терплячим педагогом, даючи відповіді з яскравими прикладами на всі запитання допитливих студентів про акторську майстерність взагалі та про «Віримо» зокрема.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету