Версія для друку

Бережімо рідну мову!

21 лютого міжнародна спільнота відзначила День рідної мови, який став уже традиційним і для Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Цього року провідні фахівці Центру історії та розвитку української мови факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства разом зі студентами групи УУ-18м підготували вікторину під назвою «Лінгвоінспекція».

Кожен охочий мав змогу перевірити свої знання з української мови. За правильні відповіді на питання учасники отримували у нагороду календарі до святкової дати.

Також у цей день доценти кафедри української мови Ярослава Рибалка та Тетяна Шевченко брали участь у засіданні круглого столу у Дніпропетровській обласній державній адміністрації, а Ніна Левун разом зі студентами-магістрами виступили з промовами про важливість рідної мови для кожного з нас на місцевому радіо «Дніпро».

Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Для нас рідна мова – це мова батьків, дідів, а отже, мова роду, це перша після народження мова. Мова, у якій українець почуває себе душевнокомфортно, мова, якою він найкраще володіє і з якою найбільш емоційно споріднений. І найосновніше те, що наша національна мова – це відмітна ознака українця, це мова нашої держави. Увесь світ ми сприймаємо так, як змушує нас робити структура нашої мови, у якій закодовано досвід усіх попередніх поколінь.

Культура рідної мови зростає разом із національною свідомістю народу. Народ, що розуміє силу й значення рідної мови й працює для збільшення її культури, безсумнівно, стане свідомою нацією й відчуватиме її особливий вплив на дорозі до державності.

Заступник директора Центру історії
та розвитку української мови
Тетяна Шевченко