Версія для друку

EcoAirSolutions: на варті чистоти повітря

- Чому потрібно говорити про проблеми екології?

- Чи допоможе це реально покращити ситуацію?

- Так, допоможе! Вважають учасники й організатори конференції EcoAirSolutions, присвяченої проблемам забруднення повітря: ГО «Асоціація Ноосфера», Інжинірингова школа Noosphere, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, YourAirTest та інші.


«Наша конференція спрямована на вирішення проблеми забруднення повітря в масштабах промислового міста. Завдяки моніторингу стану повітря на локальному рівні науковці, відповідні контролюючі органи, місцева влада можуть не лише констатувати відхилення від нормативних показників, а й своєчасно пливати на джерела забруднення, – переконаний ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара професор Сергій Оковитий. – Учені ДНУ працюють над низкою природоохоронних питань і можуть реалізовувати комплексні проєкти, які б поєднували дослідження стану повітря, води, ґрунтів, вплив забруднення на біоценози тощо».


Світовий досвід Citizen Science підтверджує, що залучення до екологічного моніторингу широкої громадськості включно з академічною спільнотою допомагає вирішувати проблеми. Адже трансляція експертної думки в маси сприяє підтримці різносторонніх громадянських ініціатив та запобігає розповсюдженню фейків. Саме про моделі залучення громадських та академічних спільнот до моніторингу якості атмосферного повітря розповідав Максим Сорока, науково-технічний радник проєкту «Чисте повітря для України», доцент УДУНТ.

Магістрант ДНУ, Python Developer стартапу YourAirTest Данило Болдирєв презентував набір програм для навчання Gaussian Model+. Мобільний додаток YourAirTest збирає дані з відкритих джерел і надає інформацію про стан повітря. Доповідь студента стала предметом дискусії науковців щодо перспектив використання застосунку не тільки в навчальних цілях.


Ігор Гомілко, завідувач лабораторії робототехніки та електроніки Інжинірингова школа Noosphere, кандидат фізико-математичних наук, доцент ДНУ презентував науковій спільноті MonAir – автоматичну систему вимірювання якості атмосферного повітря.

Зазначимо, що обидва стартапи були створені студентами ДНУ за менторства викладачів на базі Інжинірингової школи Noosphere.


Забруднення повітря впливає на наше здоров’я значно шкідливіше, ніж ми вважаємо. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третина смертей від інсульту, раку легенів та серцево-судинних захворювань зумовлена саме забрудненням повітря. Тож для подальших досліджень академічною спільнотою ДНУ якості довкілля в нашому промисловому мегаполісі чеська неурядова громадська організація «Арніка» передала ректору Сергію Оковитому станцію моніторингу якості повітря. За словами в.о. проректора з наукової роботи Олега Маренкова, станцію встановлять на одному з корпусів університету, а отримані дані будуть використовуватимуться в наукових дослідженнях студентів та науковців.


Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету