Версія для друку

На шляху до професійної майстерності

Завершився спільний проєкт ДНУ та КУ «Центр професійного розвитку "Освітня траєкторія"» Дніпровської міської ради з підвищення професійної майстерності педагогів Дніпра. Протягом червня у рамках інноваційного методичного марафону науковці і викладачі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара допомагали вдосконалювати професійні навички педагогам закладів середньої освіти.

«Шлях до педагогічної майстерності» через низку лекцій, тренінгів, інтерактивних занять із дніпровськими освітянами долали 40 провідних фахівців ДНУ. Заняття для підвищення фахової майстерності вчителів проводилися за різними галузями знань. Зокрема, дніпровські педагоги прослухали лекції з професійного розвитку у дев’яти дисциплінах: української мови та літератури, англійської мови, математики, фізики, історії, географії, психології, біології та інформатики.

Заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики Ксенія Сушко зі словами подяки за надання такої мультидисциплінарної бази вручила подяки ректорові ДНУ Сергію Оковитому та педагогам нашого університету.

Тренінги відбувалися як очно, так і онлайн на базі застосунку Microsoft Teams. Прикметно, що заняття щоразу проводив новий викладач ДНУ, тому викладачі шкіл мали змогу отримати не тільки всебічну інформацію з відповідної дисципліни, але й ознайомитися з різними методиками викладання, які застосовуються нашими викладачами. Так, щопонеділка, 06, 13, 20 та 27 червня, вчителі Дніпра переймали досвід досвідчених університетських колег. А саме: у царині української мови та літератури напрацюваннями ділилися – Ольга Шаф, Наталія Майборода, Світлана Нечипоренко, Ярослава Рибалка; з англійської мови – Ніна Семешко, Лариса Корольова, Олена Пахомова і Наталія Сафонова; з математики – Анатолій Тушев, Надія Послайко, Анатолій Пасько і Вікторія Трактинська; з фізики – Михайло Дергачов, Ігор Гомілко, Анна Дяченко та Наталія Куцева. У галузі історії – Сергій Світленко, Ольга Посунько, Альберт Венгер, Олег Журба, Сергій Нетьосов та Людмила Лучка; географії – Вадим Манюк, Віталій Безуглий, Ірина Суматохіна й Любов Зеленська. Актуальні методики для викладання біології презентували Юрій Кульбачко, Анатолій Кабар та Микола Єрух; психології – Олена Диса, Олександр Самойлов, Вікторія Лазаренко, Вікторія Кутепова-Бредун і Рената Величко, а інформатики – Марина Сердюк, Тетяна Зайцева, Олександр Хижа та Інга Сафронова.

Однак не всі лекційно-практичні офлайн-заняття проводилися лише на базі навчальних корпусів ДНУ чи аудиторій «Освітньої траєкторії». Дніпровські вчителі побували на незвичних локаціях наукової бібліотеки, зоологічного музею, ботанічного саду й акваріуму ДНУ, де отримали додатковий інструментарій для проведення повноцінних уроків. Усе, аби навчання сучасних українських школярів проходило професійно, ефективно і дуже цікаво.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету