Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України.
Золотий тризуб на синьому щиті був знаком Київської держави часів правління Володимира Великого. Саме цей знак у 1996 році був затверджений Верховною Радою і конституційно закріплений як малий Державний Герб України.
Наш герб має тисячолітню історію і є символом державницької традиції та національної єдності українців у боротьбі за незалежність. Тризуб зберігся на золотих і срібних монетах князя Володимира, був спадкоємним геральдичним знаком для його нащадків і символом могутності Київської Русі. Зображення тризуба мали клейма на цеглі Десятинної церкви у Києві (986-996 рр.), Успенського собору у Володимирі-Волинському (1160 р.), на зброї, перснях, посуді. Протягом кількох століть тризуб був поширений у всіх князівствах Київської Русі.
Сьогодні Герб України разом із іншими символами нашої держави єднають українців по всьому світові, додаючи сили у протистоянні агресору на всіх фронтах гібридної війни.
Вітаємо університетську родину зі святом та бажаємо непохитної віри в Перемогу України!
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету