15 листопада студенти факультету систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відвідали допрем'єрний показ фільму «Хроніки про Маріуполь: 20 днів», що відбувся у медіахабі «ДОБРО ТУТ».
Фільм «20 днів у Маріуполі» представлятиме Україну на премії «Оскар». Це документальна хроніка, яка правдиво показує події в блокадному місті. Автори стрічки – журналіст Associated Press Мстислав Чернов та його колеги Євген Малолєтка і Василина Степаненко провели у Маріуполі 20 днів і зняли понад 30 годин матеріалу про те, що переживало місто і його мешканці у перші тижні облоги міста. На 21 день після вторгнення їм вдалося виїхати через гуманітарний коридор та вивезти увесь відзнятий матеріал.
Дніпровським студентам роботу представляв маріуполець Євген Тузов, чиє життя зафільмоване у хроніці. Євген – громадський активіст, комендант найбільшого в блокадному Маріуполі сховища, де було врятовано 6000 людей. Під час конференції, спілкуючись із майбутніми медійниками, Євген Тузлов розповів про деталі фільмування, а також поділився власними спогадами про пережите й охоче відповів на всі запитання глядачів. Зокрема, студенти ДНУ із перших вуст почули про страшну реальність та досвід виживання в оточеному росіянами Маріуполі, коли волонтеру Євгену доводилося розшукувати в блокадному місті воду, продукти, ліки та теплі речі для людей.
– Кожен із нас отримав можливість провести ці півтори години, ніби під небом Маріуполя, зі сльозами на очах. Фільм «Хроніки про Маріуполь: 20 днів» – це занурення в історію, яку розповідатимуть онукам. Він залишає глибокі сліди в душі – емоції, які неможливо порівняти ні з чим. Картина захоплює з першої секунди. І тепер Євген Тузлов робить усе можливе, аби про фільм дізналося якнайбільше людей, – поділилася враженнями першокурсниця Діана Макодай.
– А ще його влучна фраза: «Журналіст — це, по суті, історик» допомогла нам переосмислити свою майбутню професію та її важливість у суспільстві. Загалом, це була неймовірно важлива подія, яка залишила незабутні враження. Сьогодні ми зробили крок до розуміння та підтримки тих, хто потребує нашої уваги, – додала колега Діани Олександра Чухало.
Після показу документальної стрічки захід для юних медійників продовжився лекцією від фахівця з інформаційної безпеки Костянтина Косяченка. Разом із досвідченим колегою наші студенти обговорили такі важливі аспекти журналістської роботи, як: розпізнавання фейків, дезінформація та малінформація, «білі» джерела інформації тощо.
Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О. Гончара
Фото: Ілля Жук