Версія для друку

Вебінари з Карловим університетом: 150 науково-педагогічних працівників ДНУ опанували навички роботи з платформою Moodle

Низка тренінгів для викладачів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася в рамках «Проєкту підтримки для поліпшення якості навчання, досліджень та міжнародної діяльності в ДНУ» у співпраці з Карловим університетом (м. Прага, Чеська Республіка) та за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Під час проведення воркшопів фахівці нашого університету дізналися про практичні аспекти використання платформи Moodle і навіть потренувалися створювати власні курси та їх компоненти на сайті Карлового університету.

Корисно було отримати інформацію щодо просування інструментів Open Science та Open Data для проведення наукової роботи і обговорити досвід підготовки та подання проєктів за програмами Erasmus+ та Horizon Europe, покроково розібрати успішні кейси та приклади їх реалізації. Слухачі також дізналися про ширші можливості співпраці з колегами з Карлового університету, оцінили роль диджиталізованої університетської бібліотеки в навчальному процесі, дізналися про практику використання штучного інтелекту, порівняли досвід подання, перевірки та оприлюднення студентських робіт та багато іншого. Усі ці навички допоможуть і надалі забезпечувати якісний процес дистанційного навчання в умовах війни в Україні.

Система управління навчанням Moodle на сьогодні – не просто одна із платформ, яку використовують для якісної організації навчального процесу, а й дієвий інструмент для адміністрування внутрішньої роботи закладу освіти та налагодження міжнародних зв’язків. Як відкрита (Open Source) система, Moodle створює можливості для об’єднання в одному динамічному середовищі викладачів, студентів, керівників ЗВО та міжнародних партнерів з інших закладів освіти Європи. Тут зручно розробляти онлайн-курси, створювати власний персоналізований простір, комунікувати та здійснювати підтримку як дистанційного, так і очного навчання.

Знання та досвід, якими під час семінарів щедро поділилися наші чеські колеги з Карлового університету, допоможуть значно покращити нашу роботу та дозволять відкрити для себе нові можливості, як із точки зору викладання і досліджень, так і з точки зору міжнародної співпраці з провідними європейськими університетами, – зазначив куратор проєкту від ДНУ, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва Віктор Гассо.

На черзі – наполеглива і кропітка праця над спільними науковими проєктами з колегами із Карлового університету та їх практичним втіленням. Далі буде!

Доцентка кафедри масової
та міжнародної комунікації
Юлія Гаркавенко