Версія для друку

Тренінг домедичної допомоги від Мальтійської служби допомоги

12 грудня у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов навчальний тренінг домедичної допомоги від представників благодійної волонтерської організації «Мальтійська служба допомоги» (Order of Malta Relief Service Ukraine). Сертифікований курс успішно пройшли 35 співробітників різних служб ДНУ.

Навички надання першої невідкладної допомоги є критично важливими, особливо нині, в період війни, коли доступ до професійної медичної допомоги може бути обмеженим або повністю відсутнім. Сьогодні уміння надавати першу медичну допомогу потерпілим стає відповідальністю не лише медичних працівників, але й обов'язком кожного з нас. Адже в умовах нестачі часу і відсутності поруч спеціалізованих медичних працівників нам важливо діяти швидко й рішуче для порятунку життя потерпілих.

Саме цим медичним навичкам, необхідним для ефективного реагування на кризові ситуації, представників різних структурних підрозділів ДНУ навчала рятувальниця – комендатка осередку Мальтійської служби допомоги в м. Каменське Олена Мельник.

Зараз стан у нашій країні дуже мотивує громадян вчитися надавати домедичну допомогу. Власне це додає людям впевненості в собі та зменшує рівень тривоги, а наша небайдужість один до одного наближає нашу спільну Перемогу, – вважає тренерка.

Протягом трьохгодинного практичного заняття співробітники ДНУ опановували особливості надання першої невідкладної допомоги. Найперше, учасники тренінгу ознайомилися з основними принципами домедичної допомоги, включно з оцінкою загальної безпеки на місці події, визначення ознак життя потерпілого та забезпечення власної захищеності при проведенні реанімаційних маніпуляцій.

Сьогодні ми зібралися тут, щоби навчитися рятувати людей у стані загрози життю. Найбільша увага приділятиметься станам безсвідомості, коли потерпілий не дихає. Розглянемо комплекс допомоги при проведенні серцево-легеневої реанімації для дітей і дорослих різного віку. Навчимося правильно діяти в судомах, в підозрах на інфаркти на інсульти тощо, – зазначила на початку тренінгу Олена Мельник.

Так, упродовж практичного заняття разом з інструкторкою працівники ДНУ на манекенах відпрацьовували навички допомоги при серцевій зупинці та обструкції дихальних шляхів. А саме: вчилися правильному відкриттю та звільненню дихальних шляхів від стороннього тіла, техніці штучного дихання (з використанням спеціальних плівок-клапанів), непрямого масажу серця й використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора для відновлення серцево-легеневої функції.

Крім того, на медичному тренінгу розглядалися інші види домедичної допомоги постраждалим при: втраті свідомості, судомах, інфарктах та інсультах, кровотечі тощо.

Наприкінці усі учасники курсу першої домедичної допомоги пройшли тести на засвоєння матеріалу та отримали відповідні сертифікати від Мальтійської служби допомоги. Тренінг був організований профспілковим комітетом ДНУ.

Довідково:

Мальтійська служба допомоги – благодійна волонтерська організація, що розпочала свою роботу в Києві в грудні 1990 року в рамках зимової гуманітарної допомоги з Німеччини.

Основними напрямками роботи Мальтійської служби допомоги є медичне рятівництво, проведення курсів з надання першої домедичної допомоги, допомога військовим, допомога дітям, допомога людям з особливими потребами, а також благодійна кухня.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету