Версія для друку

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Щороку 14 грудня по всій Україні проходять заходи з гідного відзначення мужності, самовідданості, високого професіоналізму і вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у тому числі мітинги-реквієми, покладання квітів до меморіальних комплексів пам’яті Героїв Чорнобиля, поминальні молебні за загиблими та померлими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком, який захищав навколишнє природнє середовище від подальшого забруднення надзвичайно небезпечними радіоактивними продуктами, що продовжували виділятися зі зруйнованого енергоблоку.

Відповідно до Указу Президента України від 10 листопада 2006 року № 945/2006 «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара проходить День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Другий рік поспіль унаслідок широкомасштабної агресії російської федерації проти України світ зіштовхнувся з таким явищем як ядерний тероризм. Небезпека ядерної катастрофи для всієї Європи, масштабу більшого навіть ніж у 1986 році, є дуже висока. Російська федерація тероризує світ не тільки загрозою своєї ядерної зброї, але й загрозою руйнувань ядерних та радіаційно-небезпечних об’єктів.

Тому вкрай важливо вкотре нагадати людству, наскільки жахливими можуть бути наслідки ядерної катастрофи.

За матеріалами
Міністерства захисту
довкілля та природних ресурсів України