Версія для друку

Майстерклас для студентів-медиків у плазмоцентрі

18 січня співробітники ТОВ «Дніпропетровський обласний центр заготівлі та переробки плазми “ДНІПРО-ПЛАЗМА”» – Biophrma Plasma Дніпро гостинно запросили студентів факультету медичних технологій діагностики та реабілітації Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара на фаховий майстерклас.

Плазмоцентр «ДНІПРО-ПЛАЗМА» вже кілька років є соціальним партнером нашого університету. Адже до шляхетної справи донації плазми для поранених Захисників, потерпілих від ворожих обстрілів, мирних громадян та важко хворих дітей долучився вже 121 співробітник ДНУ – активний донор центру. За що колектив ДНУ був нагороджений спеціальною подякою. А в липні 2023 року між обома закладами був укладений офіційний Меморандум про співпрацю, підписаний ректором ДНУ Сергієм Оковитим та в.о. директора ТОВ «ДНІПРО-ПЛАЗМА» Іриною Кільчинською.

Нині на черговий майстерклас у нашого інноваційного стейкхолдера завітали студенти різних курсів спеціальностей 223 Медсестринство, 224 Технології медичної діагностики та лікування та 227 Фізична терапія, ерготерапія. Групу зацікавлених студентів супроводжувала в.о. декана факультету докторка біологічних наук, професорка Ольга Воронкова.

Фахівці центру радо представили університетським гостям сучасну медичну техніку. На жаль, в українському суспільстві досі побутує хибна думка щодо роботи лікарів-лаборантів. Проте лабораторна справа в сучасних умовах – це, насамперед, робота на високоточному обладнанні, яка потребує спеціальних знань та якісної дисциплінарної освіти.

Можливо, хтось скаже, що лабораторна справа це лише щось по типу пробірок. Ні, це модерне високотехнологічне обладнання – провідний сегмент у лабораторній справі в цілому. І сьогодні наші студенти пересвідчилися в цьому. Тут вони на власні очі побачили численні аналізатори крові, сучасні системи інвазивного втручання, системи для переливання крові тощо, – розповідає Ольга Сергіївна Воронкова.

Зокрема, майбутні медичні сестри спостерігали, як правильно виконуються маніпуляції, починаючи від стерильних підходів до знезараження і завершуючи тим, як встановлюються інфузійні системи (крапельниці) та як підключається оператор. Майбутні лікарі-лаборанти ознайомилися з роботою основних технологічних апаратів, які супроводжують весь технологічний цикл забору та подальшого аналізу крові. Буквально на їхніх очах провели процедуру забору крові одноразовими матеріалами й студенти безпосередньо побачили, як працює гематологічний аналізатор. Вони стали свідками того, як проводиться тест на визначення групи та резус-фактору крові, а також як виконується дослідження основних компонентів крові й аналіз біоматеріалу на наявність інфекцій.

Після цього гості з ДНУ пройшли невеликий майстерклас у терапевта із підготовки майбутнього донора до донації. Під час спілкування з лікарем наші студенти дізналися, з чого стартує оцінка стану особи, яка прагне здати свій біоматеріал для благородної справи порятунку життя інших. Майбутні медики докладно розібрали всі критерії, необхідні для донорства (хто може/не може бути донором, які є застереження й ризики донації). Також студенти почули, що фахівці плазмоцентру обов'язково мають знати про клієнта та як краще допомогти йому підготуватися до процедури фізично та психологічно.

Зазначимо, що серед лаборантів центру «ДНІПРО-ПЛАЗМА», які першими зустрічають донорів, уже є студенти-бакалаври факультету медичних технологій діагностики та реабілітації, що навчалися за спеціальністю 224 Технології медичної діагностики та лікування. Тож випускники університету, що прагнуть працювати за фахом, завжди можуть знайти працевлаштування у нашого надійного стейкхолдера. Крім того, в будь-який час кожен зі співробітників чи студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара у якості донора має змогу долучитися до суспільно-корисної справи, що врятує життя багатьом українцям.

Тримаймо донорський фронт разом!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету