Версія для друку

Міжнародна освітня співпраця: старт проєкту DigiFLEd

У січні 2024 року в межах міжнародного грантового проєкту «Модернізація університетських освітніх програм з іноземних мов на основі інтеграції з інформаційними технологіями» (DigiFLEd) відбувся перший триденний візит наших колег до Університету Тампере (Фінляндія).

У програмі мобільності взяли участь представники кафедри англійської мови для нефілологічних спеціальностей факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ, зокрема завідувачка кафедри, професорка Олена Гурко, доцентки Наталія Стирнік, Олена Бесараб, Юлія Гончарова та викладачка Світлана Рябовол.

Проєкт триватиме три роки (січень 2024 – грудень 2026). Координатором проєкту є Університет Тампере (Фінляндія), а партнерами – Мейнутський національний університет (Ірландія), університет Західної Македонії (Греція) та шість українських ЗВО: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та Донецький національний університет імені Василя Стуса.

Мета проєкту – покращити якість вищої освіти в Україні через посилення навчальних програм із вивчення іноземних мов з опертям на інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ). Серед завдань проєкту – усунення невідповідностей між вимогами ринку праці та пропозицією вишів; підготовка викладачів іноземних мов з ІКТ; посилення співпраці між університетами-партнерами, школами та іншими стейкхолдерами; сприяння поширенню української мови та культури на міжнародному рівні.

Разом з іншими колегами провідних закладів вищої освіти представники Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара визначили основні завдання та плани проєкту, обговорили робочі моменти щодо менеджменту проєкту, узгодили плани реалізації та подальші заходи. Впродовж другого та третього дня відвідали лекції професора Університету Тампере Пяйві Пахта World Englishes, воркшопи лекторок Кейт Мур «Стратегії постредагування академічного письма» й Аннамарі Корхонен «Викладання стратегій/технік перекладу» та семінар World café – «Цифровізація у викладанні іноземних мов: тенденції, виклики та найкращі практики».

Окрім насиченої навчальної програми, учасники проєкту познайомилися з вечірнім Тампере та відвідали мерію, розташовану в палацовому будинку у стилі неоренесансу з величними залами. Приємною несподіванкою заходу стало особисте спілкування з віцемером Ілка Сасі.

Проєкт DigiFLEd сприятиме розвитку міжнародної співпраці та вможливить підвищення рівня якості вищої освіти в Україні. Початок успішно покладено, ми очікуємо на подальші досягнення! Бажаємо успіхів і натхнення всім учасникам-партнерам у втіленні ідей!

Кафедра англійської мови
для нефілологічних спеціальностей