Версія для друку

Науковиця ДНУ – призерка Конкурсу наукових зображень 2023

Доцентка кафедри всесвітньої історії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, керівниця проєкту Noosphere Archaeology кандидатка історичних наук Валерія Лавренко посіла 3-є місце в українській частині міжнародного Конкурсу наукових зображень.

Світлини науковиці ДНУ, відзначені в категорії «Люди в науці», були зроблені 2022 року під час наукової експедиції на пам’ятку археології «Балка Канцерка». «Балка Канцерка» пов’язана з племенами аланів і датована VII ст. н.е. На цій місцевості розташовувався гончарний центр міжнародного рівня доби раннього середньовіччя. Експедиція проходила спільно з Дніпропетровським національним історичним музеєм імені Д. І. Яворницького. Дослідження відбувалися з використанням новітніх технологій, зокрема, LIDAR-технології, завдяки якій вдалося зробити кілька важливих знахідок.

Конкурс наукових зображень – це щорічна масштабна міжнародна кампанія, метою якої є популяризація науки через якісні світлини та графічні матеріали, які пізніше ілюструватимуть наукові статті у Вікіпедії. Українську частину конкурсу проводить ГО «Вікімедіа Україна».

Національний етап конкурсу тривав із 20 листопада по 20 грудня 2023 року. До кампанії долучилися 72 учасників, які завантажили 362 візуальні наукові зображення. Конкурсні роботи розподілялися у п’яти номінаціях: «Живі організми» (166 світлин комах, рослин, птахів); «Мікроскопія» (43 фото, зроблені за допомогою різних методик мікроскопії); «Люди в науці» (20 світлин науковців із різних галузей у процесі роботи); «Нефотографічні зображення» (візуальні зображення, які не є фото) та «Загальна категорія» (106 світлин, що не підпадають під жодну з категорій). Із безпекових міркувань під час воєнного стану до категорій «Живі організми» та «Загальна категорія» приймали лише фото, зроблені до 1 листопада 2023 року включно.

Після завершення прийому конкурсних робіт було сформоване журі, куди увійшли українські спеціалісти різних наукових галузей, що представляють авторитетні українські та міжнародні наукові установи. Вони обирали найкращі світлини, визначивши до п’яти переможців та спеціальну відзнаку в кожній категорії. Конкурсні зображення журі оцінювало за чотирма основними критеріями:

Церемонія нагородження переможців конкурсу проходила онлайн 24 лютого 2024 року. Фото, які перемогли на українському етапі, відтепер змагатимуться у міжнародній частині Конкурсу наукових зображень 2023.

Вітаємо Валерію Сергіївну з успіхом! Дякуємо за внесок у популяризацію науки в Україні!

За матеріалами сайту Вікімедіа Україна