Версія для друку

Студентські стартапи на конкурсі «Зелені перспективи бізнесу 2024»

31 травня на факультеті економіки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбувся студентський конкурс стартапів «Зелені перспективи бізнесу 2024» у межах проєкту ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH within the Erasmus+ Programme «Jean Monnet Actions in the field of Higher Education» for 2021-2027.

Деканеса факультету Тетяна Гринько щиро привітала й підтримала нас, стартаперів-початківців, і, звісно, побажала успіху. Членами журі виступили: керівник школи стартапів Startup Ecosystem Dnipro доцент Владислав Яковенко, керівниця проєкту Jean Monnet професорка Ольга Зінченко, доцентки Вікторія Редько та Ірина Приварнікова. У конкурсі змагалися бакалаври і магістри факультетів економіки та української й іноземної філології та мистецтвознавства.

Панувала по-справжньому привітна й дружня атмосфера. Окремої уваги заслуговує організація конкурсу, адже організатори повноцінно потурбувалися про комфорт учасників й забезпечили усім необхідним. Приємним сувеніром стала екологічна канцелярія з логотипом проєкту, якою я неодмінно користуватимуся.

Ідеї, запропоновані командами, були неймовірно крутими, оригінальними, сучасними й стануть ще одним невеликим кроком до розвитку екологічно свідомого бізнесу в Україні. Слухати виступи команд було надзвичайно цікаво, адже всі учасники добре підготувалися й були компетентними у своїх темах.

Так, розробники проєкту HydAirLiving Микита Дробчак та Артем Резниченко презентували ідею системи очищення повітря й води і розробили концепцію додатку для неї. Катерина Коростильова та Олександра Михайленко представили комп’ютерну гру Envi, яка заохочує гравців бути екологічно свідомими у реальності. Проєкт «Екопункт» від розробниць Іванни Федосової та Анни Паливоди запропонував додаток, що відслідковує розташування пунктів збору вторсировини, екомагазинів, місць оренди велотранспорту тощо. Дівчата з Brush&Pen Анастасія Коваленко та Ксенія Пеня вирішили створити платформу для плідної співпраці ілюстраторів та письменників, а частину коштів із прибутку виділити для підтримки ініціатив щодо збереження екології. Наш проєкт ReTent (розробниці Валерія Сірик та Анастасія Богатирьова) спеціалізувався на переробці вживаного тенту на зносостійкі рюкзаки.

Програма конкурсу стартапів виявилася дуже насиченою: окрім презентації проєктів, ми аргументували, як наші ідеї посприяють сталому розвитку України, робили колажі, що втілювали сутність задуму, перевіряли теоретичні знання про стартапи і навіть випробовували нашу влучність.

У винагороду за вкладені зусилля й зацікавленість екологічною ініціативою всі учасники отримали дипломи та коштовні подарунки.

Перемога у конкурсі нашої команди ReTent стала дуже приємною новиною.

Вдячна організаторам за надану можливість взяти участь у такому заході. Я отримала прекрасний досвід і купу позитивних емоцій!

Магістрантка факультету української й іноземної філології
та мистецтвознавства
Валерія Сірик