Версія для друку

Подяка ДНУ до Дня донора

14 червня Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара традиційно долучився до відзначення Всесвітнього дня донора крові. У 2024 році святкування 20-річчя міжнародного Дня донора проходить під інформаційну кампанію «20 років безоплатної радості: дякую вам, донори крові!»

До благородної місії донації крові, що дає надію на життя тисячам пацієнтів, наш університет має безпосередній стосунок. Адже студенти і співробітники активно долучаються до донорського руху Дніпра. Добре розуміючи потреби часу й демонструючи міцну громадянську позицію, представники ДНУ постійно здають кров та її компоненти для порятунку життя, оздоровлення чи виготовлення необхідних ліків у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені І.І.Мечникова, Дніпропетровському обласному центрі заготівлі та переробки плазми «ДНІПРО-ПЛАЗМА» (Biopharma Plasma Dnipro) та інших спеціалізованих установах міста. Що стає значною допомогою медичній системі регіону, особливо в екстремальних умовах воєнного часу.

Справді, у цей складний період наш Дніпровський національний університет міцно та стійко тримає не лише освітній, але і донорський фронт країни. Фактично чи інформаційно підтримуючи партнерські соціальні ініціативи з донації крові, колектив Alma mater наочно підтверджує: класичний університет – це не тільки освіта, це виховання соціально відповідальної спільноти, небайдужої до проблем рідної країни та співгромадян.

Власне, за отриманням заслуженої відзнаки всього донорського колективу ДНУ до одного із наших надійних соціальних партнерів – обласного центру заготівлі та переробки плазми «ДНІПРО-ПЛАЗМА» – у цей особливий день завітав ректор Сергій Оковитий. Приймаючи із рук директорки Ірини Кільчинської офіційну подяку за виховання соціально активної молоді, сприяння популяризації донорства компонентів крові в Україні та допомогу порятунку життів, Сергій Іванович наголосив:

Для Дніпровського національного університету соціальна відповідальність – це одна з головних місій нарівні з освітньою та науковою. Виклики, які постали перед Україною після повномасштабного вторгнення, обʼєднали університетську родину різними благодійними справами. Фаховість та доброчинність – так можна сказати про ДНУ. Адже протягом воєнних років тільки у центрі «ДНІПРО-ПЛАЗМА» викладачі, студенти і співробітники нашого університету зробили 1 378 донацій плазми, а це – близько 1 100 зібраних літрів плазми, які дають шанс на життя сотням наших пораненим захисників, постраждалим внаслідок терактів країни-агресорки, онкохворим дітям, пацієнтам із гемофілією тощо. Як влучно про це говорить гасло нинішнього Всесвітнього дня донора у «ДНІПРО-ПЛАЗМІ» – «Ділитися кровʼю – ділитися життям»!

Вітаючи у своїх стінах тих, хто безупинно ділиться своїм життям, донорів ДНУ, які донатять не за закликом, а за покликом, пані Ірина Кільчинська сказала:

Уся донорська команда Biopharma нині складає понад 16 000 людей. Наші донори є у різних установах, організаціях, підприємствах та вишах. Налагоджена ефективна співпраця і з Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара. У вересні 2024 року центр Biopharma Plasma Dnipro відзначатиме 5-річний ювілей. За п’ять років роботи центру студенти та співробітники університету здійснили майже 1400 донацій плазми. Крім того, студентська молодь ДНУ популяризує донорство, завзято підтримуючи соціальні проєкти нашого плазмацентру в офіційних соцмережах. Там завжди можна побачити актуальну інформацію про благодійні студентські акції, що проводяться у «ДНІПРО-ПЛАЗМА». Дякуємо за Вашу інформаційну підтримку та просвітницьку роботу, а також за сотні життів, врятованих завдяки колективу ДНУ.

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара разом із донорським центром Biopharma Plasma Dnipro багато робить для набуття студентами практичних знань та пропонує своїм випускникам досконале перше робоче місце в одній із найсучасніших лабораторій нашої області. У якості стейкхолдера університету «ДНІПРО-ПЛАЗМА» традиційно проводить практичну та інформаційну підготовку майбутніх фахівців – студентів та біолого-екологічного факультету й факультету медичних технологій діагностики та реабілітації ДНУ. Наприклад, вже з перших курсів майбутні медсестри, лікарі-лаборанти та реабілітологи під час фахових ознайомлювальних екскурсій мають змогу оглянути та випробувати сучасне обладнання плазмоцентру.

Відзначення у дніпровському плазмоцентрі Всесвітнього дня донора крові продовжилося виступом директорки усієї мережі плазмацентрів компанії Biopharma Оксани Мулярчук. Оксана Василівна, зокрема, презентувала гостям відзняту працівниками компанії документальну стрічку «Ділитися життям». Фільм демонструє реальне, не прикрашене життя і долі мужніх, загартованих людей та значущість донорства.

Він про донорів і пацієнтів, про добро і шанс на життя, – резюмуть автори.

Дякуємо донорам! Ваш внесок у порятунок життів інших безцінний! Ділимося життям – і рухаймо його уперед!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету