Другий рік поспіль Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара здобув почесну відзнаку «Educational Gold Partner» від наших стейкхолдерів – провідної ІТ-компанії SoftServe. Нагорода стала втіленням продуктивного співробітництва за минулий 2024 рік.
Підтвердження статусу «Золотого освітнього партнера» є високою оцінкою внеску нашого університету у розвиток якісної освіти у сфері ІТ-технологій, комп’ютерного програмування та інженерії. Зокрема, це гідне визнання потенціалу факультетів ДНУ, де здійснюється підготовка майбутніх фахівців за 12 галуззю й ефективно впроваджується напрям практичної співпраці з ІТ-компаніями – лідерами регіону. Саме такою є компанія SoftServe– глобальне технологічне підприємство з українським корінням, що займається консалтингом і надає послуги у сфері цифрових технологій. Для Дніпровського національного університету ця відома в Україні і за кордоном ІТ-компанія – надійний партнер, перевірений часом. У 2022 році наше тривале неформальне співробітництво було пролонговане офіційною двосторонньою угодою, яка, серед іншого, передбачає й упровадження елементів дуальної освіти для ІТ-спеціальностей ДНУ. Завдяки плідному партнерству та постійній експертній підтримці спеціалістів таких потужних партнерів як SoftServe у нашому університеті потужно спрацьовує поєднання фундаментальних теоретичних знань, наданих ДНУ, й інноваційних підходів, методик та практичних ресурсів, наявних у стейкхолдерів.
– Із року в рік партнерство SoftServe і ДНУ тільки посилюється. Немає сумніву, що й надалі воно продовжуватиме еволюціонувати. Тож сьогоднішня нагорода – це лише маленьке формальне свідчення нашої багаторічної і продуктивної співпраці. І за це ми вам щиро дякуємо, – сказала, вручаючи відзнаку, Олена Корсун, директорка південно-східного регіону ІТ-компанії SoftServe.
Дійсно, для наших партнерів співпраця із закладами вищої освіти, і зокрема з ДНУ, завжди залишається в центрі уваги. Бо, як вважають у SoftServе, якісна університетська освіта – це запорука фахового працівника. А тому однією із ключових засад корпоративної соціальної відповідальності компанії обрана підтримка студентів, викладачів й університетів у цілому – задля загального зростання і розвитку інтелектуального потенціалу ІТ-індустрії України.
Підбиваючи підсумки спільної роботи за минулий рік, SoftServe і ДНУ тепер планують вивести кооперацію на новий рівень. Наступний крок – офіційне започаткування дуальної освіти за сучасними спеціальностями, пов’язаними із інформаційними технологіями та комп’ютерними науками.
На зустріч із ректором Сергієм Оковитим для узгодження стратегії взаємодії у галузі дуальної освіти 20 січня також завітали представники Центру розвитку талантів ІТ-компанії SoftServe – менеджер Тарас Ніколаєв і маркетологиня Анна Олійник.
Вітаючи партнерів, ректор Сергій Оковитий розказав про успішний приклад з упровадження елементів дуальної форми здобуття освіти з АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі». Демонструючи відкритість та готовність університету реагувати на актуальні потреби ринку, ректор запропонував спеціалістам компанії долучитися до ініціативи з доопрацювання освітніх програм профільних ІТ-спеціальностей ДНУ.
– Міністерство освіти і науки України нещодавно ввело новий перелік спеціальностей, тому саме зараз дуже вчасно ми можемо переглянути наявні освітні програми і внести необхідні елементи при формуванні нових. Адже наша мета – аби ще під час навчання студенти ДНУ набули передового практичного досвіду в таких потужних ІТ-компаніях як SoftServe, а після закінчення – вийшли на ринок праці конкурентоспроможними фахівцями, – наголосив ректор.
Детально про експертне бачення затребуваних знань та навичок випускників університету, які змогли би потрапити безпосередньо до компанії SoftServe, розповів Тарас Ніколаєв.
– На сьогодні ми в компанії розробили процедуру умовної оцінки наших партнерів. Що ми зробили? Ми взяли наявний стандарт для розробників із тими вимогами, які в нас є. Це саме ті навички й технології, якими мають володіти наші співробітники рівня Junior. Поки що ми сформулювали критерії для бекенд-розробників за 4 мовами програмування: C-Sharp, Java, Python і Node.js та для фронтенд-розробників, які використовують Angular і React. Усе це внесли у спеціальний гриф. Цим інструментом ми можемо оцінити й освітні програми вашого університету, зафіксувавши, що і коли викладається здобувачам освіти, та вказавши відсотки, наскільки ваша програма покриває наші розрахунки. Після цього такий інструмент надасть можливість переглянути, що саме необхідно додати. Таким чином стане зрозумілим план змін в освітніх програмах та що ми частково зможемо запропонувати для викладання, аби доповнити якісну підготовку студентів, – пояснив процедуру формалізації пан Ніколаєв.
Звісно, партнери наголошують: такі розроблені стандарти зовсім не вказують на 100% потребу покрити всі фахові вимоги чи дисципліни компанії. Наприклад, для Junior-спеціалістів достатньо покривати лише 70-80% вимог і загалом мати до 35% співпадіння в опанованих дисциплінах, говорять вони.
Як наголосив заступник декана факультету прикладної математики та інформаційних технологій кандидат фіз.-мат. наук Олександр Кузенков, зараз розпочнеться спільний моніторинг відповідних освітніх програм ДНУ:
- Проаналізувавши різні блоки, фахівці SoftServe і нашого факультету прикладної математики та інформаційних технологій предметніше зрозуміють, якими є зони розвитку і на чому фокусуватися.
Таким визначений перший крок до подальшої системної роботи з упровадження інноваційного професійного навчання за дуальними програмами з компанією SoftServe.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету