Версія для друку

Відкритий діалог

22 січня відбулася зустріч ректора Сергія Оковитого та представників адміністрації ДНУ зі студентським активом – очільниками студентських рад факультетів та членами Ради студентів університету під керівництвом в.о. голови Ради студентів Микити Боровика.

Студенти мали чудову нагоду поставити запитання й отримати відповіді з перших вуст – від ректора та інших представників адміністрації університету.

Зокрема, зі студентами спілкувалися: ректор Сергій Оковитий, голова Вченої ради Ірина Попова, в.о. першого проректора Валентина Сіліч-Балгабаєва, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Наталія Гук, проректор з наукової роботи Олег Маренков, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва Віктор Гассо, проректор з правових питань та розвитку Герман Петер, помічник ректора з економіко-господарських питань Іван Басанський, директорка студентського містечка Яна Торовік, директор Центру гуманітаристики й української мови Сергій Шевцов.

У форматі конструктивного й доброзичливого діалогу розглядалися питання, які хвилювали здобувачів освіти.

Ректор розʼяснив представникам органів студентського самоврядування механізм здійснення необхідних закупівель за кошти, виділені на діяльність студради:

– Наприкінці 2024 року за поданням голови Ради студентів ми на Вченій раді ухвалили кошторис, затверджений Конференцією студентів, на суму 531 400 грн. Загалом, за підсумками року надходження до ДНУ збільшувалися, у підсумку на потреби Ради студентів ви можете витратити 652 910 грн. Із них 45 900 грн було витрачено на премії студентам за поданням голови Ради студентів. Тож студентські ради факультетів, гуртожитків та Рада студентів ДНУ мають спільно зібратися, узгодити свої потреби, скласти кошторис витрат на цю суму. Звісно, є певні умови проведення тендерних закупівель, черговість проплат у Казначействі тощо, але це питання бухгалтерії.

Також Сергій Оковитий детально розповів про проведені роботи в університетських гуртожитках, які виконувалися силами ДНУ, але матеріали та обладнання надавалися спонсорами із благодійних організацій.

У гуртожитку №3, зокрема виконано капітальний ремонт даху, орієнтовна вартість 3,5 млн грн. Там відновлено кабельну лінію 0,4 кВ від ТП340 до вхідного щита гуртожитку, проведено заміну дільниць кабельної лінії, що вийшли з ладу, відновлено кінцеві розділення КЛ 0,4 кВ від ТП340 до ГРВ гуртожитку Nº3; виконано електротехнічні випробування відновленої кабельної лінії; у місцях робіт із ремонту кабельної лінії на пр. Науки було відновлено тверде асфальтове покриття. У гуртожитку №1 нещодавно встановлено 4 бойлери.

Ректор наголосив, що загалом на роботи в гуртожитках протягом року витрачено 812,7 тис. грн – грошовими коштами, а також виконано роботи, надано матеріали, придбано меблі тощо.

Серед питань, які цікавили студентство, – ліміт стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія. Зауважимо, що наступного дня Вчена рада ДНУ ухвалила наступне рішення:

- загальний ліміт стипендіатів, що є однаковим для всіх факультетів, курсів та спеціальностей для призначення академічних стипендій за результатами семестрового контролю 1 семестру 2024-2025 навчального року, у розмірі 44 % від фактичної кількості студентів денної форми навчання, які навчаються за державним замовленням на певному факультеті, курсі, спеціальності станом на 1 лютого 2025 року.

- ліміт стипендіатів, яким буде призначатись академічна стипендія за особливі успіхи в навчанні за результатами семестрового контролю 1 семестру 2024-2025 навчального року, окремо за факультетами, за курсами, за спеціальностями на основі здобутого ними рейтингового балу, що може бути різним для факультетів, курсів та спеціальностей, в межах стипендіального фонду та в розмірі 10 % від кількості студентів за курсами, за спеціальностями, яким призначено академічну стипендію, для осіб з рейтингом не менше 82 балів, але не менше однієї стипендії на спеціальність відповідного курсу.

- загальний відсоток студентів, яким буде призначено стипендію за особливі успіхи у навчанні за результатами семестрового контролю 1 семестру 2024-2025 навчального року, встановити не більше 28%.

Також обговорювали порядок перебування в навчальних корпусах у вихідні дні та ввечері в умовах воєнного стану, заохочення студентів за участь у різних івентах, долучення студентських рад до Вступної кампанії-2025 тощо.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету