Версія для друку

Онлайн-тренінги від чеських колег

Із 1 травня до 30 листопада 2024 року в межах реалізації проєкту «Зміцнення стандартів викладання, досліджень та міжнародного співробітництва в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара», фінансованого Міністерством закордонних справ Чеської Республіки, фахівці Карлового університету у Празі провели чотири онлайн-тренінги для науковців, викладачів і адміністративного персоналу ДНУ. Курс присвячувався трендам дистанційної освіти, публікації відкритих досліджень і посиленню інтернаціоналізації університету. За результатами навчання офіційні сертифікати від партнерського Карлового університету отримали 273 представники ДНУ.

На курсах розглядалися такі теми:

Training in Modern Didactics and the Use of LMS Moodle

• Promoting Open Science and Science Data

• Project Management and KA171 Erasmus+ International Credit Mobility Projects

• Preparation of KA2 Erasmus+ Capacity Building in Higher Education Projects

Курс Training in Modern Didactics and the Use of LMS Moodle завершили 63 слухачі з ДНУ. Він мав на меті глибоко ознайомити аудиторію з такими аспектами використання цифрової платформи Moodle як її встановлення та налаштування, створення облікових записів і безпосереднє викладання в цьому середовищі, ефективне використання його інструментарію й підвищення загального рівня обізнаності викладачів ДНУ у сфері новітніх технологій онлайн-навчання.

До уваги 95 науковців ДНУ пропонувався тренінг Promoting Open Science and Science Data, присвячений сучасному руху в світовій науці, що прагне зробити дослідження та їхні результати доступними для всіх зацікавлених рівнів суспільства. Розглядалися питання роботи з науковими журналами на різноманітних онлайн-платформах, вимоги до оформлення наукової інформації за стандартами Scopus та Web of Science, реєстрації цифрових ідентифікаторів для наукових видань та інші питання.

У межах курсу Project Management and KA171 Erasmus+ International Credit Mobility Projects, розрахованого на працівників, що опікуються академічними обмінами як на загально-університетському рівні, так і на рівні факультетів, ретельно розглянуті питання підготовки спільних заявок на впровадження проєктів мобільності студентів і викладачів та їх подання до національних агентств програми Erasmus+ в країнах ЄС, механізми фінансування учасників, вимоги до інформаційного супроводу та висвітлення результатів реалізації проєкту. Цей курс прослухали 68 представників ДНУ.

Ще один тренінг, переважно для викладачів, за темою Preparation of KA2 Erasmus+ Capacity Building in Higher Education Projects дозволив сформувати уявлення про європейські проєкти з розвитку потенціалу вищої освіти, що спрямовані на модернізацію існуючих або створення нових освітніх (у тому числі спільних) програм, відповідно до потреб і вимог ринку праці на основі обміну досвідом між колегами. У фокусі були правила написання, подання та критерії оцінювання грантових заявок, умови формування і фінансування консорціумів університетів-партнерів.

Курс завершили 47 науково-педагогічних працівників ДНУ.

В.о. начальника відділу міжнародних зв'язків
та академічних обмінів
Дмитро Меліхов