15 січня 2025 року відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри безпеки життєдіяльності ДНУ з Ольгою Олексіївною Медведєвою, старшою науковою співробітницею, докторкою технічних наук, завідувачкою відділу Екології освоєння природних ресурсів, що є структурним підрозділом Інституту геотехнічної механіки НАН України.
Ольга Олексіївна окреслила основні напрямки роботи даного відділу: розробка наукових основ, методології та обґрунтування екологічно безпечного освоєння природних ресурсів; створення науково-обґрунтованих методів моделювання режимів роботи технологій видобутку, транспортування та переробки мінеральної сировини та розрахунку їх раціональних параметрів; вдосконалення існуючих та розробка нових методів підвищення надійності технологій управління та оптимізації логістичних систем; обґрунтування методів та напрямків підвищення ефективності та зниження енергоємності технологій гідро механізованого видобутку та переробки мінеральної сировини; оцінка та прогноз екологічних наслідків застосування технологій та схем розміщення гірничопромислових виробництв; розробка та обґрунтування методології вибору стратегії сталого розвитку техногенно навантажених регіонів України; розробка наукових основ регіональної системи екологічного моніторингу. Ольга Олексіївна наголосила, що всі напрямки роботи відділу безпосередньо спрямовані на застосування існуючих та на розробку нових засобів, систем та технологій для зменшення негативного впливу на довкілля гірничо-добувних та гірничо-переробних підприємств при розробці, транспортуванні та переробці корисних копалин.
Були обговорені питання щодо переробки відходів гірничо-добувних та гірничо-переробних підприємств. Задавалися питання щодо збільшення переробки шламів та пустої породи, пилопридушення відвалів за допомогою рекультивації, а також їх використання для екологічно безпечного туризму та створення рекреаційних зон. Відділ Екології освоєння природних ресурсів позитивно налаштований співпрацю, як в науковому напрямку, так і в напрямку вдосконалення навчального процесу. Було запропоновано студентам проходити виробничу практику, а викладачам підвищувати свої професійні навички в межах проходження стажування.
Дружня та цікава зустріч сприятиме підвищенню мотивації у студентів до навчання.
Кафедра безпеки життєдіяльності