13 лютого на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулося урочисте відкриття аудиторії Digital Language Hub.
Поява нового освітнього простору в ДНУ стала результатом реалізації грантового проєкту Європейського Союзу Erasmus+ «Модернізація університетських освітніх програм з іноземних мов на основі інтеграції з інформаційними технологіями» DigiFLEd 2024-2026.
Відкриття додаткової новітньо оснащеної аудиторії – це значуща подія для кожного факультету, що неодмінно сприяє підвищенню якості освіти та підготовки фахівців. Для філологів ФУІФМ ДНУ Digital Language Hub відтепер стане осередком цифрового середовища, який употужнюватиме впровадження новітніх технологій у навчання студентів.
Відкриваючи нову аудиторію, ректор Сергій Оковитий підкреслив важливість залучення до міжнародних проєктів та відкриття подібних сучасних диджиталізованих просторів для здобувачів вищої освіти, адже вони сприяють підвищенню цифрових компетентностей та мовної майстерності, що є доволі визначальним у нинішню епоху.
– Ми відновлюємо участь університету в потужних інфраструктурних проєктах за програмою Європейського Союзу Erasmus+. Попередній проєкт «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України – DocHub» виконувався у 2016-2020 році. У цьому році ми подали на конкурс Erasmus+ за різними напрямами 15 грантових заявок, тож чекаємо на позитивні результати їх розгляду. Наразі на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства вже виконується DigiFLEd 2024-2026 і дві грантові заявки подані до розгляду. Як бачимо, факультет демонструє гарний приклад для наслідування. Вітаю колег-філологів! Звичайно, для них це, в першу чергу, означає багато роботи, але і багато позитиву. Тому щиро дякую всім кафедрам факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, нашому відділу міжнародних проєктів та в.о. проректора з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва Віктору Гассо, співробітникам адміністративно-господарчої частини, без спільних зусиль яких не було би такого солідного результату, – зазначив Сергій Іванович.
Виграти і поетапно реалізувати цей визначний міжнародний проєкт було зовсім непросто – зізнаються учасники філологічної спільноти ДНУ.
– Хочу відзначити, що без підтримки всього університету наша факультетська команда не змогла боротися за проєкт, виграти його і реалізувати вже кілька етапів. І сьогодні я дуже вдячна всім, хто був долучений до виконання DigiFLEd 2024-2026. Це також наші колеги з кафедри образотворчого мистецтва та дизайну на чолі з завідувачем доцентом Віктором Корсунським. Відколи у нас виникла ідея естетично оздобити аудиторію, наші студенти Віталіна Чернова і Дмитро Гаврилов під керівництвом викладачки Ольги Череватенко чудово змогли зреалізувати її протягом тижня. Тепер у цій аудиторії ми маємо таке рукотворне панно, прив’язане до основної ідеї проєкту – модернізації університетських освітніх програм з іноземних мов на базі інтегрування з інформаційними технологіями. А на інформаційному стенді можна побачити унаочнення тих напрацювань, які маємо за міжнародним проєктом Erasmus+, – підкреслила деканеса факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства професорка Ірина Попова.
– Нам було досить складно, тому що ми не мали попередніх напрацювань у написанні подібних грантових заявок, – наголосила очільниця проєкту від ДНУ завідувачка кафедри англійської мови для нефілологічних спеціальностей, професорка Олена Гурко. – Я неймовірно вдячна за довіру ректору Сергію Оковитому як консультанту проєкту, а також деканесі професорці Ірині Поповій, яка підтримала мою кандидатуру на керівництво проєктною командою ДНУ. Скажу відверто, це було надзвичайно відповідально, але, попри все, ми з колегами орієнтувалися тільки на позитивний результат – і зуміли виграти цей проєкт для Alma mater. Після цього ми активно долучилися до його імплементації – під час візитів до закордонних університетів-партнерів багато спілкувалися з іншими учасниками з Фінляндії, Ірландії, Греції, здобували необхідний досвід, – розповіла Олена Василівна.
Після урочистого відкриття для гостей провели екскурсію, під час якої їх ознайомили з технічним оснащенням аудиторії. Там здобувачі вищої освіти віднині зможуть комфортно проводити заняття, займатися на онлайн-курсах чи брати участь у різноманітних вебінарах. Адже Digital Language Hub обладнано сучасними комп’ютерами, студійними навушниками, 3D-окулярами, графічним планшетом, камерою для прямих трансляцій, акустичною системою, багатофункціональним принтером, інтерактивною дошкою, мультимедійним проєктором та іншими засобами для навчання. Усе новітнє обладнання у єдину робочу мережу встановлював першокурсник факультету прикладної математики та інформаційних технологій Ілля Дʼячок.
Зазначимо, що закупівля потрібної техніки за грантом у понад мільйон гривень розпочалася у листопаді 2024 року. Проте виконання проєкту досі триває і завершиться лише наприкінці наступного року. Нині продовжуються тренінги для викладачів-учасників проєкту DigiFLEd 2024-2026, далі очікується розроблення модернізованих освітніх програм, потім їхнє пілотування та безпосереднє виконання.
– Протягом 2024-2025 року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара спостерігається дуже позитивна динаміка. Digital Language Hub став уже шостою новою локацією, яка відкрилася в Alma mater протягом пʼяти місяців. Ми, дійсно, набираємо обертів та спрямовуємо всі сили на наш розвиток – покращення освітнього і наукового процесів в ДНУ через впровадження інновацій та цифрових технологій, – відзначив на відкритті ректор.
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету