Версія для друку

Мітинг-реквієм на честь учасників Революції Гідності і Герої Небесної Сотні

  

20 лютого у Галереї пошани і пам’яті Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбувся мітинг-реквієм, присвячений вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Урочистий захід, підготований силами Палацу студентів ДНУ, історичного факультету, Центру гуманітаристики й української мови, складався з трьох частин – поетичної, історичної, комунікативної.

   

Ведучі – студенти, учасники народного театру-студії «Маски» – Артем Остапенко, Анастасія Тесленко, Ніка Гальчук – через проникливе виконання віршів створили загальну атмосферу урочистості та єдності.

В історичній частині завідувачка кафедри історії України, кандидатка історичних наук доцентка Ольга Посунько розповіла про історичний та змістовний контекст подій, де майдан виступає органічною частиною нашого культурного коду, а сотня визначально – елемент самоорганізації учасників Революції Гідності, й так збіглося, що кількість загиблих під час подій також становила понад сотню осіб. Отже, Небесна Сотня є водночас і певним символом спротиву злочинності влади, і важливою складовою нашої історичної пам’яті, і уроком, спрямованим у прийдешнє. Проректор з правових питань та розвитку Герман Петер у своєму виступі зробив акцент на тому, що події на Майдані на межі 2013-2014 р. спрямували цивілізаційний вибір українського народу, його прагнення до самостійності й незалежності.

  

Комунікативна частина мітингу-реквієму реалізувалася у форматі вільного мікрофону серед учасників заходу – представників ректорату, профспілки, студентського самоврядування, а також студентів факультетів української й іноземної філології та мистецтвознавства, систем та засобів масової комунікації, суспільних наук і міжнародних відносин, історичного. Студентка Анна Золотаревська (УУ-22-1) відзначила, що саме через дніпрянина Сергія Нігояна – першу жертву – події на Майдані у Києві отримали незворотний характер. Голова профспілкової організації, кандидат історичних наук доцент Євгеній Сніда наголосив, що подвиг учасників Революції Гідності та Небесної Сотні, який ми відзначаємо вже одинадцятий рік поспіль, є тим підґрунтям, на якому повинна будуватися суб’єктність України у цивілізаційному й геополітичному векторах власного розвитку.

   

Мітинг-реквієм завершився урочистим покладанням квітів на честь учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні.

 

Директор Центру гуманітаристики й української мови,
професор кафедри філософії
Сергій Шевцов