22 квітня в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов кар’єрний захід для студентів «PROроботу: твій карʼєрний крок».
Масштабна подія зібрала у безпечному смартукритті CLUST SPACE DNIPRO понад 20 компаній-роботодавців і сотні здобувачів, які бажають відкрити для себе сучасні можливості для професійного старту.
Протягом дня у студентів ДНУ була чудова нагода познайомитися з працедавцями і чимало дізнатися про актуальні тренди та перспективні напрямки роботи у різних сферах.
Кожен талант заслуговує на самореалізацію – переконані організатори – співробітники Центру кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом ДНУ (керівниця – докторка економічних наук, доцентка Ганна Нямещук). Зокрема, на їх запрошення до ДНУ завітали представники відомих компаній і організацій Дніпропетровщини: HR-спеціалісти і працівники провідних комерційних банків, потужних аграрних та освітніх холдингів, підприємств машинобудівної галузі, засобів масової інформації, бібліотек тощо:
Усі разом утворили справжній PROстір можливостей кар’єрного старту та професійного прискорення для наших студентів.
– Я дуже радий бачити наживо таку кількість здобувачів освіти і наших друзів – компаній-партнерів. Упевнений, що це буде обопільно корисно як студентству, так і організаціям, тому що нам необхідно спільно відбудовувати Україну – зараз і після Перемоги. Нині ми впевнено рухаємося уперед – разом упроваджуємо елементи дуальної освіти. Бо для країни надзвичайно важливо, аби студенти, отримуючи гарну базу теоретичних знань під час навчання на лекціях чи семінарських заняттях, здобували потім ще більше практичного досвіду на виробництві. Прагнемо, щоб майбутні фахівці ще в університеті обирали улюблену професію та розуміли, де вони зможуть працювати. Адже Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, справді, зацікавлений у тому, щоб студенти йшли за своїм Покликанням і вибудували чудову кар'єру на все своє життя, – прокоментував Сергій Оковитий як очільник класичного університету, де готують фахівців за широким спектром спеціальностей.
Під час самопрезентування на індивідуальних локаціях стейкхолдери і партнери ДНУ представили найкращі кар’єрні пропозиції Дніпровського регіону. Так, у живому спілкуванні з роботодавцями, здобувачі освіти докладно ознайомилися із перспективами майбутнього працевлаштування. Насамперед, багато дізналися про актуальні вакансії і програми стажування, загальний характер пропонованої роботи та вимоги ринку праці, сучасні особливості корпоративної культури та кадрової політики, лайфхаки, як швидко адаптуватися на новому робочому місці тощо.
Зі свого боку, представники компаній-лідерів регіону провели моніторинг очікувань майбутніх фахівців та змогли особисто донести основні критерії відбору потенційних співробітників – бажаний профіль кандидатів, необхідні компетенції, уміння та навички.
– Це дуже важливий кар’єрний івент для нашого агрохолдингу, – говорить фахівчиня з навчання, оцінювання та розвитку персоналу підприємства МХП Ольга Шевченко. – Я сьогодні представляю саме ПрАТ «Оріль-Лідер», яка прагне залучати студентів та випускників за будь-якими напрямами. Чекаємо на виробництві технологів, інженерів, механіків, електриків, теплотехніків, біотехнологів.
– Як на мене, це максимально корисна зустріч, адже студенти можуть на нашому прикладі побачити, як Україна розвивається. Так, зараз війна, але ми, насправді, можемо боротися з сучасністю і продовжувати будувати бізнеси, та заробляти гроші, – відзначив представник ІТ-холдингу Костянтин Любимий. – Наша компанія DTS наразі шукає молодих спеціалістів, яким цікаве програмування, проєктування та адміністрування мереж.
Більше про актуальний стан ІТ-галузі в Україні та регіоні розповів виконавчий директор IT Dnipro Community Євген Гостіщев:
– Сьогодні тут IT Dnipro Community представляє не якусь конкретну компанію, а всю галузь комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Представники кількох наших IT-компаній активно спілкуються зі студентами: розповідають про те, що становить собою ІТ-галузь; які особливості їй притаманні; які існують професії і ролі та де саме можна працювати молодим фахівцям. Скажу, що нині в Україні спостерігається певний дефіцит кваліфікованих кадрів – усього налічується близько 300 000 IT-фахівців, але це недостатня кількість. Нам не вистачає орієнтовно ще до 5-10 000 кваліфікованих IT-фахівців.
Своїми враженнями від спілкування зі старшими колегами поділився першокурсник факультету прикладної математики та інформаційних технологій Антон Туровський. Хлопець навчається за спеціальністю F2 Інженерія програмного забезпечення:
– Захід мені дуже подобається тим, що тут представлено багато ІТ-компаній нашого регіону. І я як майбутній ІТ-спеціаліст можу знайти тут нові знайомства і, спілкуючись, здобути цінні знання, пропозиції стажування чи навіть офіційного працевлаштування, – підкреслив студент, який вже встиг реалізувати перші ІТ-проєкти на фрилансі.
Студентка спеціальності C7 «Журналістика» факультету системи засобів масової комунікації Яна Рибка також віднайшла користь у подібних зустрічах із потенційними працедавцями:
– У наш час досить важко самостійно знайти роботу, а тут університет сам знайомить нас із роботодавцями, до яких ми можемо прийти. І це дуже класно!
Я вже поспілкувалася з колегами з телеканалу «Суспільне. Дніпро», які детально розповіли про процес їхньої роботи. Також мене проінформували, як я можу поєднувати навчання в університеті з роботою за фахом. Тож я залишила їм свій контакт і наразі очікую запрошення на стажування, а потім, можливо, й на повноцінне працевлаштування.
Окрім прямої комунікації щодо кар’єрних можливостей, топові працедавці запропонували до уваги студентів ДНУ додаткові активності. Так, у блоці «PROкачай свої скіли!» була представлена широка практично-пізнавальна й розважальна програма: мотиваційні лекції («Хочеш бути успішним? Будь!», DTS, СЕО Костянтин Любимий) і розмови («Державна служба зайнятості – молоді»; «Я: “хто” або “що”?», ПП «МІМ», очільник Мушег Геворгян); практичні інтенсиви та майстеркласи («Секрети успішного CV і співбесіди», «ЛОГОС»); вікторини і розіграші призів (Cleveroad, ПрАТ «МХП»).
Великою популярністю у студентів користувався квест «Знайди свою PROпозицію» із подарунками від Ради студентів ДНУ (голова РС ДНУ Сергій Лісіменко)
Також на майданчику «PROроботу» можна було знайти зону із майстеркласом з пісочної терапії, а також толоку «PROкаву» зі смаколиками з університетської їдальні. Така невимушена атмосфера заходу сприяла приємному спілкуванню усіх учасників та можливостям їх ефективного нетворкінгу.
Упродовж такого насиченого дня присутні здобувачі освіти ДНУ отримали безліч нових цінних знань, які обов’язково стануть у нагоді на старті їхньої кар’єри.
Вдячні усім нашим стейкхолдерам та партнерам за участь у роботі майданчику «PROроботу». Переконані, що подібна співпраця провідних регіональних компаній та ДНУ стане запорукою успішного старту наших студентів у професійному світі!
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету