Університет співпрацює з понад 100 провідними університетами Європи, Азії й Америки ...
Версія для друку

DocHub 2016–2019

DocHUB Erasmus+


Нові придбання за проєктом Erasmus+

За кошти проєкту ЄС Еразмус+ «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України – DocHub» Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара було придбано обладнання на суму 22770 євро, яке дозволило створити комп’ютерний клас для проведення на високому технічному рівні лекційних, семінарських та лабораторних занять із аспірантами університету. Крім того, усі робочі групи, які працюють в проєкті, отримали ноутбуки.

   

Також за кошти проєкту ЄС Еразмус+ «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України – DocHub» Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара було придбано підручники з англійської мови на суму 2021 євро.

Відтепер аспіранти та викладачі матимуть чудові матеріали для підвищення рівня володіння академічною англійською мовою.

    


DocHUB Erasmus+

Черговий закордонний візит співробітників університету за проектом ERASMUS+

Члени робочої групи університету за проектом ERASMUS+ «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України /DocHub/» проректор з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва Д’яченко М.П., головний бухгалтер Руссу С.О., завідувач кафедри органічної хімії Оковитий С.І. та науковий співробітник НДЛ теоретичних та прикладних проблем хімії Сергеєва Т.Ю. взяли участь у засіданнях координаційної ради проекту. Засідання відбулися 22-23 червня 2017 року у Вільнюському університеті (Литва).
Під час засідань обговорювалися питання ходу виконання проекту, правил використання коштів за різними статтями витрат, було сплановано наступні кроки для ефективного виконання завдань проекту.
DocHUB Erasmus+

Нові обрії підготовки докторів філософії (PHD)

Університет – це, дійсно, той осередок, у якому не лише наука повинна перебувати у своєму динамічному стані, але й форми підготовки фахівців теж. Однією з таких інноваційних форм стає ідея міжрегіональної докторської школи (DocHub), реалізація якої здійснюється у межах міжнародного проекту ERASMUS+ «Структурування співробітництва в докторських дисертаційних дослідженнях, передачі навичок навчання та інструкції для академічного письма в регіонах України (регіональна докторська школа)». За цією достатньо довгою назвою стає співпраця низки вишів України: Національного університету «Києво-Могилянська академія», Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, Національного університету «Львівська політехніка», Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, а також Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
У контексті такого співробітництва з 11 по 17 червня у м. Лімерік (Ірландія) на базі Технологічного університету зустрілись представники різних робочих підгруп з метою визначення головних аспектів співпраці. Наша делегація була представлена проф. Оковитим С.І., керівником проекту від університету, а також проф. Шевцовим С.В. і Куликом О.В., які займаються розробкою освітньої програми з «Етики і філософії дослідження».
Перебування у місті Лімерік (Ірландія) органічно склалось із трьох аспектів. Перший – плідна співпраця з колегами інших регіонів України. Другий – інтенсивне спілкування з ірландськими колегами. Третій – залучення до історичної спадщини цієї дивної країни. У результаті, по-перше, були визначені ключові напрямки діяльності з розвитку і передачі навичок навчання та академічного письма; по-друге, була можливість перейняти досвід західних колег з організації діяльності докторських шкіл; по-третє, збагатити власний досвід розуміння світу.
Проект розрахований на три роки. Безумовно, в масштабах існування науки, це – лише мить. Але ця мить, насичена плідним спілкуванням і співпрацею, може дати певний синергетичний синтез для відкриття нових обріїв у науковому житті.
DocHUB Erasmus+

Співробітники Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара продовжують роботу за проектом ERASMUS+ «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України /DocHub/».

Завідувач кафедри органічної хімії проф. С.І. Оковитий взяв участь у засіданні робочої групи проекту з удосконалення законодавчої бази у сфері підготовки докторів філософії, яке відбулося 19 травня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України. На засіданні обговорювалися проект нового Порядку присудження наукових ступенів, методика розрахунку вартості освітнього кредиту в аспірантурі в контексті забезпечення внутрішньої мобільності аспірантів та деякі проблеми організації і забезпечення освітньо-наукових програм третього циклу освіти.

DocHUB Erasmus+

Науковці ДНУ імені Олеся Гончара ознайомилися з передовим досвідом Вільнюського університету з підготовки докторів філософії

Із 25 по 31 березня 2017 року групою представників Дніпровського національного університету ім. О. Гончара у складі зав. кафедри органічної хімії, проф. Оковитого С.І., зав. кафедри біофізики та біохімії проф. Ушакової Г.О., наукового співробітника кафедри органічної хімії, PhD Сергеєвої Т.Ю. здійснено візит до Вільнюського університету (Литва) в рамках проекту «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України /DocHub/».
У ході візиту вивчено досвід організації та управління PhD програмами у Вільнюському університеті з метою розробки та впровадження навчальної програми з хімії та біохімії за освітньо-науковим рівнем доктор філософії (PhD), взято активну участь у семінарах з аналізу передової європейської практики та розробки навчальних курсів у рамках вищезгаданих програм.

BMU-MID

Новий міжнародний проект на підтримку підготовки докторів філософії

На початку лютого в рамках проекту «Структурне співробітництво у проведенні докторських досліджень, тренінги з передачі навичок та підготовка до написання наукових праць у вищих навчальних закладах України» відбувся навчальний візит представників Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара до Університету Тампере (Фінляндія).

У програмі мобільності брали участь представники кафедри іноземних мов для гуманітарних спеціальностей факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, зокрема завідувач кафедри, професор Елла Гончаренко, канд. філол. наук, доцент Олена Бесараб, старший викладач Наталя Стирнік та канд. філол. наук, доцент Людмила Байсара – директор Регіонального центру інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системою міжнародних сертифікатів.
Проект розрахований на три роки. Його координатором та розпорядником гранту є Вільнюський університет (Литва), партнерами – університет Тампере (Фінляндія), Вільнюський університет (Вільнюс, Литва), Технологічний Інститут (Лімерик, Ірландія) та університет Люм`єр Ліон 2 (Франція).

Метою програми є створення у рамках реформ вищої освіти в Україні п’яти докторських центрів (DOC HUB), до яких входять Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Харківський національний економічний університет, Національний університет «Львівська політехніка» та Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського. Учасники проекту планують розробити та впровадити програми з академічного (наукового) письма англійською мовою для аспірантів (освітньо-науковий рівень – доктор філософії (PhD).
Представники ДНУ у складі групи науковців провідних ВНЗ України ознайомилися із сучасними практичними курсами та європейським досвідом, актуальними методиками викладання академічного (наукового) письма, програмою підготовки науковців в університеті Тампере та основними дисциплінами для аспірантів, що навчаються за програмою «Доктор філософії», а також взяли участь у семінарах за відповідною тематикою.

BMU-MID

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара – серед переможців конкурсу Еразмус+за напрямом Розвиток потенціалу вищої освіти

Project: «Structuring Cooperation in Doctoral Research, Transferrable Skills Training, and Academic Writing instruction in Ukraine's regions /DocHub/»

«Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України»

У 2016 році Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара розпочав роботу як учасник міжнародного Проекту Програми ERASMUS+ «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України», спрямований на розвиток потенціалу вищої освіти.
Тривалість проекту: 15 жовтня 2016 р. – 14 жовтня 2019 р.
Програма фінансування ЄС – Міжрегіональна програма Європейського сусідства і партнерства
Мета Проекту – прискорення національної імплементації програм 3-го циклу Болонського процесу в Україні шляхом створення сприятливих структур та акумулювання ресурсів Академії наук, науково-дослідних інститутів, університетів для підготовки докторів філософії.
Протягом всього терміну реалізації Проекту співробітництво між закладами вищої освіти в галузі підготовки PhD повинно привести до інституціоналізації через створення науково-дослідних навчальних кластерів, зосереджених навколо університетів на основі DocHubs (регіональних докторських шкіл), які забезпечать навчання і адміністративну інфраструктуру в 5 регіональних центрах: захід, центр, схід, південь і південний схід.

За підсумками реалізації Проекту очікується отримання таких результатів:

• Розроблення та формування політики і нормативно-правової бази в галузі вищої освіти

• Розроблення навчальних програм для спеціальних курсів докторської підготовки

• Дизайн і ліцензування спільних програм докторських досліджень (підготовки)

• Розроблення навчальних програм розвитку професійних навичок і академічного письма

• Забезпечення якості для процесів DocHub

• Експертна оцінка спільних програм докторської підготовки

Розпорядник гранту – Вільнюський університет (Республіка Литва)
Цільова група: аспіранти, докторанти, керівники докторських програм та завідувачі аспірантур
BMU-MID

BMU-MID    Erasmus Mundus    DNU