Версія для друку

CLUST SPACE DNIPRO

У серпні 2024 року в Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара розпочалося будівництво другого в Україні smart shelter CLUST SPACE — інноваційного багатофункціонального укриття для студентів.


CLUST SPACE
— це унікальний проєкт, який поєднує в собі безпечне укриття та сучасний коворкінг. Його мета в тому, щоб забезпечити безперервний освітній процес під час війни, а також стати платформою для зустрічі талановитої творчої молоді з бізнесом, оскільки цей простір продовжуватиме функціонувати й після перемоги.

 

CLUST SPACE у Дніпрі стане другим смартукриттям для студентів в Україні. Перший smart shelter вже побудований у Києві для студентів КПІ ім. І. Сікорського. Простір активно функціонує як укриття, коворкінг, івент-хол і освітній хаб з січня 2024 року.


«Нам приємно, що ініціатори проєкту обрали другим містом Дніпро і побудують смартукриття в ДНУ ім. Олеся Гончара. Адже наше місто прийняло найбільше переселенців, а до ДНУ релоковані три університети з тимчасово окупованих територій. CLUST SPACE стане не просто укриттям під час повітряних тривог, а коворкінгом для студентів та викладачів, лекторієм для позааудиторних занять, локацією для зустрічей із нашими партнерами. Це буде чудовий простір для спілкування, роботи, відпочинку», — коментує Сергій Оковитий, ректор ДНУ ім. Олеся Гончара.

Ідея проєкту смартукриттів CLUST SPACE належить українському інвестору та підприємцю Руслану Тимофєєву, менеджментом проєкту займається його компанія CLUST.


«Після успішного запуску першого укриття в столиці ми вирішили спрямувати наші зусилля на регіони, наближені до зони бойових дій, адже саме там потреба в безпечних освітніх просторах є найбільш актуальною. Наступним місцем ми обрали Дніпро — місто-герой, яке прийняло велику кількість переселенців з Харківської, Донецької та Луганської областей. Загалом у наших планах створити мережу смартукриттів для студентів по всій Україні, починаючи з тих регіонів, де загроза обстрілів є найбільш гострою», — коментує Руслан Тимофєєв, ініціатор проєкту CLUST SPACE.


Будівництво другого CLUST SPACE відбуватиметься за тією ж концепцією smart shelter, що і перший проєкт. Це буде сучасний багатофункціональний простір, який трансформується під потреби студентів у певний момент часу — тобто може бути і укриттям, і лекторієм, і місцем для студентських івентів. Проєкт передбачає облаштування комфортного простору для проведення лекцій, конференцій, презентацій, хакатонів та інших заходів, а також для індивідуальної та групової роботи студентів.


Проєкт CLUST SPACE реалізується в акредитованому ДСНС приміщенні, яке гарантує безпечне перебування студентів під час тривалих повітряних тривог. Дизайн-проєкт розробив архітектор Павло Пекер з архітектурного бюро Peker & Partners, який мав досвід проєктування подібних просторів в Іраку та Лівії, а також проєктував перший CLUST SPACE при КПІ.


Будівництво смартукриття в ДНУ ім. Олеся Гончара стартувало в серпні, а ремонтні роботи планують закінчити в першій половині 2025 року. Проєкт підтримують численні партнери, серед яких генеральний спонсор Freedom Holding Corp., Благодійний Фонд Свічадо, Lenovo та Usyk Foundation.

 

«CLUST SPACE — це благодійний проєкт, спрямований на створення майбутнього України через інвестиції в студентів, які завтра стануть рушіями нашої економіки. Це платформа для діалогу між бізнесом та студентством, що забезпечує безперервність освіти навіть в умовах війни. Ми прагнемо створити для молоді гідні умови, щоб вони не шукали кращого життя за кордоном, адже інвестиції в молодь — це інвестиції в майбутнє нашої країни», — коментує Анастасія Войткевич, керуюча проєктом CLUST SPACE.