ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Гранти та конкурси


ЩОРІЧНІ ДЕРЖАВНІ ПРЕМІЇ, СТИПЕНДІЇ ВИДАТНИМ ДІЯЧАМ НАУКИ ТА МОЛОДИМ ВЧЕНИМ

КОНКУРС ДЕРЖЗАМОВЛЕННЯ НА НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ РОЗРОБКИ ЗА НОВИМ МЕХАНІЗМОМ
Міністерство освіти і науки України оголошує конкурсний відбір науково-технічних розробок, що будуть фінансуватися за кошти державного бюджету у 2024 році.
Уперше за цим конкурсом сформовано 25 тематик і вихідних технічних завдань, які були запропоновані провідними міністерствами та органами виконавчої влади, серед яких: Міноборони, Мінцифра, МВС, Мінстратегпром, Міндовкілля, Мінінфраструктури, Міненергетики, МОЗ, Мінагрополітики та Адміністрація Держспецзв'язку.
Мета конкурсу — розвʼязання окремих актуальних державних потреб через виконання установами-переможцями відповідних науково-технічних розробок.
Тематика охоплює широкий спектр завдань — від систем навігації БПЛА до промислових технологій отримання водневого палива. Участь можуть брати підприємства, установи та організації будь-якої форми власності, що мають кадрову спроможність і матеріально-технічну базу.
Основні новації Конкурсу:
• формування тематики і вихідних ТЗ для необхідних розробок з боку держави: міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади згідно з компетенцією;
• збільшено граничний обсяг фінансування розробки;
• запровадження інституту кураторів з боку замовників і кінцевих користувачів;
• повна цифровізація проведення Конкурсу в Національній електронній науково-інформаційній системі;
• нова процедура оцінювання заявок через поєднання закритої peer-review експертизи та додаткового оцінювання комісією за участю замовника через пітчинг-презентацію;
• можливість залучення співфінансування за кошти суб'єктів малого, середнього та великого підприємництва.
Подання документів:
• Здійснюється в Національній електронній науково-інформаційній системі в електронному вигляді.
Кінцевий термін подання заявок — до 12.00 7 липня 2024 року.
Більше деталей за покликанням.

Конкурс наукових робіт «Гендерна рівність та інновації — ключі до сталої торгівлі»
Секретаріатом Світової організації торгівлі (СОТ) спільно із Центром гендерних досліджень СОТ та організацією «ООН-Жінки» оголошено про початок прийому наукових робіт на тему «Гендерна рівність та інновації — ключі до сталої торгівлі» у межах підготовки до другого Всесвітнього торгового конгресу з гендерних питань, який відбудеться в Женеві 24-27 червня 2025 року. Конгрес планується провести з метою представлення досліджень, що вивчають складні взаємозв'язки між сферами гендерної рівності, інновацій і торгівлі.
Більше інформації

Реєстрацію на Грантову програму для deep tech стартапів Open Innovation Factory 2024 продовжено
Інноваційна організація EIT Digital у межах Програми цифрових інновацій EIT продовжує реєстрацію учасників на грантову програму Open Innovation Factory 2024. Ініціатива спрямована на менторську та фінансову підтримки стартапів на ранніх стадіях розвитку у сфері deep tech.
Запропоновані технологічні пропозиції повинні відповідати п’яти основним напрямкам: Цифрові технології. Цифрова промисловість. Цифрові міста. Цифровий добробут. Цифрові фінанси.
Високотехнологічні рішення, узгоджені з головними напрямками, можуть засновуватись на впровадженні штучного інтелекту, високопродуктивних обчислень, напівпровідників, кібербезпеки та/або квантових обчислювальних технологій.
Для участі в програмі учасники-партнери EIT Digital повинні зареєструватись на платформі, після чого заповнити заявку. Дедлайн подання — 21 жовтня 2024 року.
Детальніше.

Конкурс експертів для здійснення експертизи об’єктів наукової та науково-технічної діяльності продовжено
Міністерства освіти і науки України оголошує про продовження Конкурсу експертів для проведення наукової та науково-технічної експертизи об’єктів експертизи у сфері наукової та науково-технічної діяльності.
Таке рішення пов’язано із загостренням безпекової ситуації у прифронтових і прикордонних з росією областях, погіршенням енергетичної ситуації в Україні та з метою забезпечення рівних можливостей потенційних учасників Конкурсу.
Мета Конкурсу: здійснення наукової та науково-технічної експертизи проєктів та звітів у межах конкурсних доборів й проведення атестації наукових установ і ЗВО.
Кінцева дата подання анкет – до 03 червня 2024 року.
Реєстрація кандидатів в експерти за покликанням. Покликання на заповнення Анкети, доступне після реєстрації в Системі URIS. Інструкція.
Розгляд членами Робочої групи анкет, поданих громадянами України – до 07 червня 2024 року.
Підготовка проєктів наказів МОН про затвердження переліку експертів МОН для проведення наукової та науково-технічної експертизи об’єктів експертизи у сфері наукової та науково-технічної діяльності – громадян України продовжено до 24 червня 2024 року.
mon.gov.ua

Оголошено Main Innovation EIT Urban Mobility 2025 – грантовий конкурс з розв’язання проблеми мобільності у містах
Інноваційна спільнота EIT Urban Mobility за підтримки Європейського Інституту Інновацій та Технологій (EIT) та Європейського Союзу продовжує приймати заявки на грантовий конкурс Main Innovation EIT Urban Mobility 2025. Програма має на меті розв’язати проблеми мобільності, з якими стикаються європейські міста шляхом запровадження інноваційних рішень. Загальна сума фінансування проєкту становить 8 млн євро.
Тематика:
1. Міська логістика: планування та управління транспортуванням і розподілом товарів у містах, включаючи будівництво, доставлення сипучих матеріалів та утилізацію відходів.
2. Електрифікація транспорту та альтернативні види палива: впровадження рішень з нульовим рівнем викидів і чистої енергії, що сприяють декарбонізації міського транспорту.
3. Громадський транспорт: планування та експлуатація, зокрема, покращення якості обслуговування клієнтів, суспільних транспортних послуг (автобусів, трамваїв, метро, поїздів тощо), доступних для використання широкими верствами населення.
Участь у програмі можуть взяти всі юридичні особи, створені в країнах-членах ЄС та програми «Горизонт Європа» (включно з Україною). Це можуть бути:
• малі та середні підприємства;
• університети;
• науково-дослідні та технологічні організації;
• представники міського самоврядування та інші.
Кожна проєктна пропозиція має подаватись консорціумом щонайменше із трьох незалежних юридичних осіб, двоє з яких зареєстровані в ЄС, а третя — в країні «Горизонт Європа». Склад консорціуму має відповідати таким вимогам:
• Комерційний партнер: один з партнерів консорціуму визначається як головний заявник з комерціалізації та відповідає за механізм фінансової стійкості (FSM).
• Демонстраційні центри: два партнери з різних прийнятних країн визначаються як пілотні центри, де буде продемонстровано запропоноване рішення. Такими центрами можуть бути: міська/муніципальна влада або організація, що має прямі зв’язки з такою владою (компанія громадського транспорту, агенція з розвитку, що фінансується містом тощо), а також приватна компанія, що має чинну концесію на надання послуг мобільності від міської/муніципальної влади.
Для участі в конкурсі потрібно зареєструватись на платформі, після чого заповнити аплікаційну форму. Дедлайн подання — 4 червня 2024 року.
Ознайомитись з подробицями програми, критеріями та переліком необідних документів для подання можна за посиланням.

КОНКУРС ВІРТУАЛЬНИХ КОРОТКОСТРОКОВИХ СТИПЕНДІЙ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ ТА ІНЖЕНЕРІВ
Український науково-технологічний центр (УНТЦ) за фінансової підтримки Державного департаменту США оголошує конкурс віртуальних короткострокових стипендій для українських науковців та інженерів. Обсяг фінансування проєктів – до 12 000 USD, тривалістю до 6 місяців.
Заявки мають бути подані англійською мовою у форматі PDF не пізніше 31 травня 2024 року старшому заступнику виконавчого директора Mr. Mykola Lubiv (Mykola.lubiv@stcu.int).
Докладніше

Четвертий конкурс програми “ДЛЯ УКРАЇНИ”
Фундація Польської Науки (FNP) оголошує четвертий конкурс програми “ДЛЯ УКРАЇНИ”. Завдяки цій ініціативі науковці з України можуть налагодити співпрацю з польськими колегами з метою проведення спільних досліджень у галузі гуманітарних і суспільних наук.
Заявки приймаються до 3 червня 2024 року.
Програма “ДЛЯ УКРАЇНИ” має на меті надання підтримки дослідникам і дослідницям з України, щоб вони могли продовжувати наукову роботу у співпраці з польськими вченими та науковими осередками.
Програмою передбачено отримання річного гранту у розмірі 268 800 злотих на реалізацію польсько-українського наукового проєкту, тематика якого охоплюватиме питання, пов’язані з розвитком громадянського суспільства, демократії, євроінтеграцією чи безпекою. Тема проєктів повинна мати важливе значення для обох країн.
У конкурсі програми “ДЛЯ УКРАЇНИ” можуть взяти участь пара науковців – один із Польщі, другий – з України. Кандидати повинні мати докторський ступінь, отриманий не більше ніж 12 років на момент подання заявки. На відміну від попередніх конкурсів, організованих у рамках програми, особа, яка представлятиме українську сторону, має бути не лише працевлаштованою в українській науково-дослідницькій установі на момент подання заявки, а й проживати та виконувати проєкт в Україні.
Заявку від імені обох науковців подає особа, яка працює в Польщі, спільно з установою, що проводить наукові дослідження у Польщі (приймаюча організація) та у якій реалізуватиметься проєкт.
Завдяки коштам, отриманим від донорів, які підтримують програму «ДЛЯ УКРАЇНИ», у четвертому конкурсі передбачена можливість отримати фінансування оплати праці додаткового члена команди – аспіранта/-ки, який/-а буде залучений/-а до виконання проєкту.
Заявки, подані на конкурс, оцінюватиме міжнародна група експертів, призначена Фундацією Польської Науки.
Заявки прийматимуться лише англійською мовою в електронній системі на сайті: www.wnioski.fnp.org.pl
У четвертому конкурсі Фундація планує надати фінансування для трьох грантів. Результати планується оголосити у четвертому кварталі 2024 року.
Сторінка програми DLA UKRAINY (EN)

Запрошуємо українських науковців і науковиць подаватися на конкурс!
Науковий комітет з антарктичних досліджень (SCAR) оголосив конкурс для вчених на отримання фінансування на 1-4 тижневі візити до країн-членів SCAR (а це 46 країн).
Мета програми – посилення наукової співпраці між дослідниками Антарктики різних країн. Розмір гранту становить до 5 000 доларів США.
До участі у конкурсі запрошують вчених з дослідницьким досвідом понад 5 років з часу здобуття наукового ступеня.
Дедлайн подання заявки – 31 серпня 2024 року.
Більше інформації на сайті SCAR

Конкурс на кращу наукову статтю, пов’язану із захистом людських прав
Конституційний Суд України оголошує конкурс на кращу наукову статтю, пов’язану із захистом людських прав.
Цей конкурс покликаний спонукати студентів, аспірантів, ад’юнктів, здобувачів закладів вищої освіти виявити свої творчі здібності, а такі заходи сприяють підвищенню правової культури, залученню молоді до активної наукової роботи, узагальненню і поширенню позитивного досвіду студентських досліджень та відзначення особистих наукових здобутків. Основними ідеями конкурсу є підтримка обдарованих студентів та молодих науковців, стимулювання їх зацікавленості в підвищенні свого інтелектуального рівня, сприяння утвердженню пріоритету наукової роботи як важливого чинника формування сучасного фахівця.
Конкурс оголошено в день заснування Конституційного Суду України – 18 жовтня, який триватиме до 1 червня.
Підсумки оголошуватимуть у День Конституції України – 28 червня.
Докладніше

ПРОГРАМА «МАЛІ ГРАНТИ ПУБЛІЧНОЇ ДИПЛОМАТІЇ — ОСВІТА НА 2024 РІК»
Міністерство освіти і науки України інформує. Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні оголошує Програму «Малі гранти публічної дипломатії — освіта на 2024 рік» для підтримки проєктів, спрямованих на відновлення післявоєнної України за сприяння академічної спільноти. За наявності коштів Посольство Сполучених Штатів Америки надасть гранти українським неурядовим некомерційним організаціям (благодійним фондам, громадським організаціям) для адміністрування проєктів у співпраці з партнерами в освіті (коледжами та університетами).
Деталі за покликанням.
Дедлайн подання заявок: 02 червня 2024 року.
Джерело

Інформуємо, що у межах Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»
за програмним компонентом «Розширення участі та поширення передового досвіду» 
відкриті ще 2 конкурси з кінцевою датою подання заявок – 26 вересня 2024 року.
 

КОНКУРС НА КРАЩУ НАУКОВУ СТАТТЮ, ПОВ’ЯЗАНУ ІЗ ЗАХИСТОМ ЛЮДСЬКИХ ПРАВ
Конкурс покликаний спонукати студентів, аспірантів, ад’юнктів, здобувачів закладів вищої освіти виявити свої творчі здібності, а такі заходи сприяють підвищенню правової культури, залученню молоді до активної наукової роботи, узагальненню і поширенню позитивного досвіду студентських досліджень та відзначення особистих наукових здобутків. Основними ідеями конкурсу є підтримка обдарованих студентів та молодих науковців, стимулювання їх зацікавленості в підвищенні свого інтелектуального рівня, сприяння утвердженню пріоритету наукової роботи як важливого чинника формування сучасного фахівця.
Підсумки оголошуватимуть у День Конституції України – 28 червня 2024 р.
Триває до 1 червня 2024 р.
Більше інформації про конкурс.

Міжнародне багатостороннє партнерство для забезпечення стійкості системи освіти і науки в Україні (IMPRESS-U)
Започатковано Офісом міжнародної науки та інженерії (OISE) Національного наукового фонду (NSF), США, у партнерстві з 8-ма установами з країн Естонії, Латвії, Литви, Польщі, США та України, а також приватними донорами та фондами.
НФДУ тісно співпрацюватиме з NAS для забезпечення належного фінансування та участі українських дослідників у спільних проєктах. Українські дослідники будуть фінансуватися приватними донорами та фондами.
Можливості, які надає Ініціатива
NSF приймає заявки на гранти на пошукові дослідження (EArly-concept Grants for Exploratory Research, EAGER) та міжнародні доповнення до існуючих грантів.
Дізнатися більше про партнерську ініціативу можна за посиланням (https://www.nsf.gov/od/oise/IntlCollaborations/Ukraine.jsp) на сайті NSF, або за посиланням (https://nrfu.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/impress-u_sajt_ukr.pdf) на сайті НФДУ.

ГРАНТИ НА ДОСЛІДЖЕННЯ ВІД РЕСПУБЛІКИ СЛОВЕНІЯ
Міністерство освіти і науки України інформує, що Інститут геології Республіки Словенія в рамках глобальної кампанії “We support Science in Ukraine” пропонує гранти на дослідження у сфері інформаційних технологій і програмування, геологічного та гідрогеологічного моделювання, а також можливість залучення українських науковців до наукових програм Інституту на довготривалій основі.
Більше інформації за посиланням.

«HORIZON4UKRAINE»: ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ РОЗШИРЮЄ МОЖЛИВОСТІ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ ТА ІННОВАТОРІВ
Європейська комісія розширює можливості підтримки українських науковців та інноваторів.
Ініціатива підтримки українських науковців «Horizon4Ukraine» спрямована на залучення українських дослідників та фахівців до проєктів, які уже реалізуються в межах європейської програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Вибір можна зробити серед 424 пропозицій, кількість яких постійно збільшується.
Можливі пропозиції співпраці містяться на головній сторінці порталу Європейської комісії «Funding and Tenders Portal». Пошук здійснюється за ключовими словами або ж за назвою проєкту, країною, організацією або датою завантаження пропозиції. Наступним кроком має бути коротке мотиваційне звернення до координатора, в якому варто висловити зацікавленість у долученні до проєкту, а також зазначити, чим ви можете бути корисними під час його реалізації.
Більше інформації за посиланням.
Джерело.

ACLAB ШУКАЄ ПРОЄКТИ, ЩО СПРИЯТИМУТЬ ПОДОЛАННЮ НАСЛІДКІВ ВІЙНИ
Команда мережі академічних стартап-інкубаторів YEP створила координаційну платформу ACLab, що сприятиме поширенню проєктів гуманітарного та економічного напрямів, а також сфери будівництва та реконструкції.
Головний критерій відбору – значний вплив на відновлення країни.
Для реалізації проєкту YEP запускає «Антикризовий семестр» Підприємницького університету. У межах програми учасники візьмуть участь у серії зустрічей із міжнародними спікерами, а також матимуть можливість подати ініціативу до платформи ACLab і отримати експертну допомогу для її реалізації.
Відібрані проєкти отримають підтримку від YEP, Українського фонду стартапів, deep-tech акселератора VACUUM та інших партнерів.

БРАЗИЛІЯ ВІДКРИВАЄ ПРОГРАМУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ
Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.
Основною метою програми є надання можливості науковцям з українських університетів продовжувати свої дослідження в університетах штату Парана впродовж терміну до двох років. Очікується, що до програми буде долучено до 50 науковців, що мають наукове звання доктора наук, і які працюють або працювали в університетах України над розробкою дослідницьких проєктів. Ці викладачі отримають можливість викладати та підвищувати кваліфікацію в університетах штату Парана.
Детальніше