ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Відкрита наука
З метою забезпечення можливостей відкритого обміну знаннями, технологіями, методами, представлення результатів науковців у світовому інформаційному просторі, створення умов для забезпечення рівних можливостей та рівного доступу жінок та чоловіків в науці, а також інтеграції до європейського освітнього й дослідницького простору Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара впроваджує принципи відкритої науки (Open Science).У ДНУ затверджено «Політику відкритої науки в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара» (Наказ № 312 від 15.10.2024 р).
Державна політика відкритої науки в Україні:
- Вебінар: «Відкрита наука. Національний план».
- Про затвердження національного плану щодо відкритої науки, розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2022 р. № 892.
- Захід «Забезпечення прозорості та доступності інформації щодо наукових досліджень» плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2023-2025 роках, розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2022 р. № 892.
Заходи:
26 жовтня 2024 року у ДНУ відбувся осінній Фестиваль освіти і науки DNU_Fest. На креативних локаціях від усіх факультетів та науково-дослідних інститутів були презентовані сучасні освітні програми ДНУ, міжнародні програми академічних обмінів, карʼєрні можливості випускників, а також наукові та науково-технічні розробки, отримані науковцями університету.
Було представлено низку наукових проєктів ДНУ, серед яких:
- Проєкт «Розробка прототипу автофажної мікро ракети-носія»
Під час виконання проєкту на основі інноваційних конструкторських і технологічних рішень розробляється і виготовляється прототип автофажної мікро ракети-носія. За даним науковим і прикладним напрямом ДНУ є провідною організацією не тільки в Україні, але і у світі. З використанням сучасних методів математичного і комп’ютерного моделювання, експериментальних досліджень, основних положень теорії польоту спроєктовано основні елементи і агрегати двигунної установки, визначені теплофізичні і енергетичні характеристики полімерних матеріалів основного палива і компонентів-окислювачів, встановлені закономірності формування теплових потоків і розрахована швидкість газифікації полімерів в газифікаційній камері автофажного двигуна, з використанням розроблених методики і комп’ютерної програми виконано балістичні розрахунки активної ділянки траєкторії одноступеневої автофажної ракети-носія з урахуванням того, що тяга двигуна і масова секундна витрата палива є змінними величинами під час польоту. При виготовленні агрегатів двигуна використовуються сучасні методи адитивних технологій, а саме селективне лазерне спікання.
До запланованих результатів проєкту вже виявили інтерес провідні підприємства ракетної і космічної галузей України, а також зарубіжні фахівці.
- Проєкт «Лікувальний корм для виноградного равлика»
- Проєкт «Ікра мармурового раку»
- Проєкт « Штучні нерестові гнізда для риб та тритонів»